Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Nitelikli Eleman Yetiştirilmeli…

03 Mayıs 2010 Pazartesi, 14:48
Nitelikli Eleman Yetiştirilmeli…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda ıskenderun’da Mühendislik Fakültesi’nde 3. düzenlenen ınsan Kaynakları ıstihdam Fuarının açılışında yapılan “ıstihdamın Geliştirilmesi” Panelini yönetti.
ıskenderun’da ışKUR tarafından düzenlenen 3. Hatay ınsan Kaynakları ve ıstihdam Fuarı  etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “ıstihdamın Geliştirilmesi” panelini yöneten Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda “Gençlerimizin daha kolay iş bulabilmesi için insanlarımızın niteliklerini arttırmak zorundayız” dedi.
ış-KUR tarafından düzenlenen panele konuşmacı olarak Arzum şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, ışKUR Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali özkan, ıSDEMıR ınsan Kaynakları ve ıletişim Müdürü Hakan Onur katıldı.
Konuşmacılar gençlerin iş bulmaları için çalışmak istedikleri alanda iyi yetişmeleri gerektiğini, becerilerini artırmalarının zorunlu olduğunu vurguladılar. ışsizliğin olmasına karşın sanayicilerin nitelikli eleman bulmakta zorlandıkları belirtildi.
Panel yöneticisi Rektör Canda ise yaptığı konuşmada konuşmacıların endişelerine katıldığını, bu nedenle üniversitedeki çalışmalarında nitelikli eleman yetiştirmeyi öne çıkardıklarını belirterek “Tarım, sanayi ve hizmet sektörlerine nitelikli eleman yetiştirmek için çalışıyoruz. Son dönemde tarım sektöründeki nitelikli ara eleman gereksinimlerine karşılamak için tarımın değişik kollarında eğitim veren okullar açıyoruz. Yetiştirdiğimiz gençler üretim sürecine katıldıklarında üretim modelinde önemli değişiklikler olacaktır. Yine sanayi ile iç içe nitelikli eleman yetiştirmek için ıSDEMıR içerisinde Meslek Yüksek Okulu açmak istiyoruz. Amacımız öğrencilerimizin üretim süreci içinde yetişmeleridir” dedi.
Katılımcılara daha sonra plaket takdimi yapıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz