Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Nike Halı Saha Ligi Başlıyor…

03 Mart 2010 Çarşamba, 10:23
Nike Halı Saha Ligi Başlıyor…

Hatay ASKF Başkanı Mehmet öztürk, 59 merkez ve 86 halı sahada gerçekleşecek olan Nike Halı Saha Ligi’ne bu sezon 48 bin futbolseverin katılmasının beklendiğini söyledi.
 
 
Kayıtları 01 Mart’tan başlayıp 19 Mart’a kadar devam edecek olan Halı saha ligli ile ilgili AGC binasında bir açıklama yapan Mehmet öztürk, “Halı sahalar Türkiye’de amatör sporcuların futbol oynamayı istediklerinde akıllarına gelen ilk Yerlerden biri olması dolayısıyla bizim için çok önemli. Nike, bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza attı. Bu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz sene sadece 4 il ve 1 ilçede başlangıcını yaptığı Nike Halı Saha Ligi, ulusal bir lig haline gelmiştir. 53 il ve 6 ilçede, toplam 59 merkezde düzenlenecek organizasyona katılacak 48 bin civarında futbol sevdalısı hem futbola doyacak hem de Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek” dedi. “Bu anlamda Nike’nin düzenlediği halı saha turnuvasına ilimizde de katkı sağlamak üzere Antakya merkezin haricinde konfederasyonumuz Genel Başkanı Mehmet Baykan’ın girişimi sonucu ıskenderun ilçemizden de turnuva düzenlenmesi sağlanmıştır” şeklinde konuşmasını sürdüren öztürk, Nike halı saha liginin Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz de en popüler amatör futbol organizasyonu olacağına inandığını ifade etti.
 
ılimiz Hatay’da düzenlenecek olan Nike Halı Saha ligi müsabakalara katılacak takımların kayıt işlemlerinin 1 Mart 2010 Pazartesi (bugün) den itibaren Antakya Atatürk caddesi Bilgili Apt. No.31 adresinde bulunan NEKı Spor Mağazasında, ıskenderun’da ise Atatürk Bulvarı öğretmen Evi yanı No. 61 adresinde bulunan ünüvar Spor Mağazasında yapılacağını ayrıca hatırlatan öztürk, maçların ise Antakya’da Sümerler Mahallesi Defne Halı saha, ıskenderun’da ise ıskenderun belediyesine ait Halı sahada gerçekleştirileceğini söyledi.
 
KATILMAK ıSTEYENLER…
www.nikefootball.com adresine girerek ön kayıt formunu eksiksiz dolduran katılımcılar en yakın Nike kayıt noktasına gidip, 80 TL takım katılım bedeli ödeyerek başvurularını tamamlayabiliyorlar. Nike Halı Saha Ligi’ne katılacak tüm oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından verilecek Herkes ıçin Futbol (HiF) Lisansı’na sahip olacaklar ve kayıtlar sırasında HiF lisansı için gerekli belgeleri kayıt noktalarına teslim edecekler. HiF Lisansı, Türkiye genelinde düzenlenen futbol etkinliklerine katılanlara cinsiyet, yaş ve engellilik durumu gözetmeksizin TFF tarafından verilen ve 3 yıl geçerli olan lisans belgesidir. 15–19 ve 20–35 yaş kategorilerinde, 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşacak takımların katılımıyla gerçekleşecek Nike Halı Saha Ligi’nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynanacak. 15’er dakikalık 2 devre halinde oynanacak maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçilecek. 3’er takımlı Grup maçları 27 Mart’ta başlayarak 2 18 Nisan’a kadar devam edecek. Gruplarda birinci olan takımlar eleme turuna katılmaya hak kazanacak.
Takımın fikstürdeki yeri, oynayacağı saha ve maç saatleri gibi bilgiler 25 Mart’tan itibaren www.nikefootball.com adresinden ve 0 312 444 6 NHL (444 6 645) numaralı telefondan öğrenilebilecek. Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucu şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir senelik bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler de kazanacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz