Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Neyi Bekliyoruz?..

23 Şubat 2013 Cumartesi, 15:03
Neyi Bekliyoruz?..

2 şubat 2012 tarihinde meydana gelen Harbiye şelalesi’nin bulunduğu alanda ve yaya kaldırımının çökmesine,  caddelerde de yer yer çatlakların oluşmasına neden olan heyelan bölgesinde, aradan bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmaması belde sakinlerinin tepkisini çekti.
 
 
Bilindiği üzere heyelanın yaşanmasından yaklaşık bir iki hafta sonra bölgede incelemelerde bulunan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, “Can kaybının olmaması memnuniyet vericidir. Burası dünyanın sayılı değerlerinden birisidir. Burayı, cennete çevirmek gerek. çözüme yönelik bir planlama yapılacak ve sorun mutlaka çözümlenecektir. 1992 yılından itibaren ilgili kurumlar tarafından bölgede heyelan olabileceğine ve olmaması için alınması gereken önlemlere ilişkin tedbirlerin alınmadığı görülmektedir. En son olarak 2011 yılı Nisan ayında konu ile ilgili olarak rapor tutulup yerel otoritelere iletilmesine rağmen gereğinin yapılmadığı görülmüştür ” demişti.
 
 
Ancak meydana heyelanın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, bölgede gözle görülür bir çalışmanın yapılmadığı gözlemlenmektedir. Birçok vatandaş, can kaybına ve maddi zararlara neden olabilecek daha büyük heyelanlar meydana gelmeden soruna çözüm üretilmesini istediler. Heyelanın meydana geldiği yerdeki yolun araç trafiğine açık olmasının tehlike arz edebileceğini ileri süren bazı vatandaşlar da heyelan bölgesindeki sorun çözülene kadar yolun trafiğe kapatılmasını talep ettiler. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz