Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Nevruz’u el ele karşılamalıyız…

22 Mart 2010 Pazartesi, 11:38
Nevruz’u el ele karşılamalıyız…

21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Vali Lekesiz, “Nevruz’u karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde el ele karşılamalıyız” dedi.
 
Vali Lekesiz, yayınlamış olduğu mesajında şu görüşlere yer verdi; “Kültürümüzde baharı, bereketi, yaşama sevincini simgeleyen ve yüzyıllar ötesinden devam edip gelen bayramlarımızdan biri olan Nevruz Bayramını hep birlikte idrak ediyoruz.
 
Nevruz Bayramı, binlerce yıldır kutlanan, doğanın uyanışı, diğer bir adıyla da bahar bayramıdır. Asya’nın bir ucundan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Bayramlar, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, dargınlıkların unutulduğu ve kardeşçe kucaklaşıldığı günlerdir.
 
Bu manada Nevruz Bayramı da gönüllerin sevgiyle, coşkuyla, paylaşma duygusuyla dolup taştığı müstesna bir gündür. Nevruz Bayramı’nın önemi genç nesillerimize mutlaka anlatılmalı, öğretilmeli ve dünya durdukça milletimizin bayramı olarak yaşatılmalıdır. Kültürümüzün zengin birikiminde bulunan, yüksek bir millet olduğumuzun en anlamlı göstergelerinden biri olan bu evrensel değerimizi, uyanan tabiata, dirilişe, tohuma, toprağa merhaba diyerek, karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik içerisinde el ele karşılamalıyız. Bu duygularla tüm hemşerilerimizin Nevruz Bayramı’nı kutluyor, bolluk, bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz