Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Nehir-Der’den Çalışkan’a Ziyaret…

16 Ocak 2012 Pazartesi, 18:19
Nehir-Der’den Çalışkan’a Ziyaret…

Nehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Aksu ve yönetim kurulu üyeleri Saadet Partisi GıK üyesi ve Hatay ıl Başkanı Necmettin çalışkan’ı ziyaret ettiler.
 
 
Nehir Derneği Başkanı Mehmet Aksu ziyaret esnasında yaptığı açıklamada, herkesin NATO veya Amerika müdahalesi beklediği bir dönemde, şartlanılmış ve kabul edilmek istenen çözümün dayatıldığı bir dönemde Saadet Partisi olarak Suriye’ye giderek akan kanın durdurulması ve küresel güçlerin oyunlarının bozulması için çaba sarf eden çalışkan’a teşekkür etti.
 
 
Yapılan çalışma ve gayretleri takdirle karşıladıklarını belirten Aksu, bölgede çıkarılmak istenen mezhebi ve etnik kargaşa ve kavgalara dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti.
 
 
ısrail’i rahatlatacak davranış ve çözümlemelerden uzak durarak, halkların kendi özgür iradeleri doğrultusunda yönetilmelerinin hakkı olduğunu ifade eden Aksu, şuan yapılan tüm çaba ve gayretlerin bölgede ısrail’i tehdit eden güçlerin tasfiyesi ve etkisizleştirilmesi olduğunu vurguladı.
 
 
Müslümanlar olarak direniş eksenini zayıflatacak gelişmelerden uzak durulması gerektiğini dile getiren Aksu, bu bağlamda dayatılan çözümler yerine, halkların vicdanına tercüme olan, bölge halklarını kardeş olarak gören, kardeş kavgası yaşanmasın diye mücadele eden, BOP ‘un gerçekleşmesini istemeyen, Amerika veya NATO müdahalesi karşısında duran Sayın Necmettin çalışkan’ın şahsında Saadet Partisine ve yöneticilerini tebrik ettiğini belirtti.
 
 
çalışkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, batılıların ıslam ülkelerine her türlü müdahalesine, işgaline karşı olduklarını Suriye yönetiminin yaptıklarını alkışlamaya değil, akan kanı durdurmaya gittiklerini söyledi. Tarafımızdan Suriye yönetimine diplomatik bir dille, münasip bir lisan ile söylenmesi gerekenler söylendi diyen çalışkan, “Dileriz daha fazla kan akmaz ve Türkiye dâhil hiçbir batılı güç ne Suriye’ye ne de başka bir ıslam ülkesine müdahale etmemelidir.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz