Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

NATO’dan Vali Lekesiz’e Ziyaret…

06 Kasım 2013 Çarşamba, 09:52
NATO’dan Vali Lekesiz’e Ziyaret…

 
NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı Hugh Bayley, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
 
Gerçekleşen ziyarete NATO Parlamenter Asamblesi Başkan Yardımcıları Nicole Amelıne ve Julia Miranda Calha, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu üyeleri ıstanbul Milletvekilleri Ahmet Berat çonkar ve Osman Aşkın Bak, Başkanlık Divanı Genel Sekreteri David Hobbs, Komite Direktörü Paul Cook ve Delegasyon Sekreteri Mustafa Remzi Bozkurt katıldı.
 
Başkan Bayley, Hatay’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür etti.
 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, konuklarına Hatay hakkında bilgi verdi.
 
Vali Leksez, Hatay’ın, insanlık tarihinin hemen her döneminde gözde yerlerden birisi olan Hatay’ın onlarca kadim uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasının beraberinde getirdiği derin bir tarih ve zengin bir kültür mirasına sahip olduğunu ifade ederek, “Hatay medeniyetlerin adeta resmigeçit yaptığı yerdir. Farklılıklara kucak açması sonucunda sahip olduğu pek çok zenginlik vardır ve bunların en başında da toplumsal hoşgörü ve zengin bir kültürel çeşitlilik gelir. Hatay’da yüzyıllardır farklı dinler, diller, etnik kökenler sevgi ve hoşgörü içerisinde yaşarlar” dedi.
 

Vali Lekesiz ziyaretin anısına NATO Parlamenter Asamblesi Başkanı Hugh Bayley’e Hatay’da farklı dinlerin barış ve hoşgörü içerisinde yaşamasını temsil eden plaket hediye etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz