Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Mutluluk kıskanıldı…

21 Temmuz 2009 Salı, 12:03
Mutluluk kıskanıldı…

     Hatay’da nikahının yapıldığı gün eşinin akrabaları tarafından kaçırıldığı iddia edilen kızdan 8 gündür haber alınamıyor.
 
      Alınan bilgiye göre Antakya Merkeze bağlı Akçaova köyünde oturan Mustafa Yıldırım (26), yaptığı açıklamada, 13 Temmuz da Hatice Yayğan (19) ile nikahlandığı ve 19 Temmuz da düğünleri olacağını söyledi.
 
      Hatice’nin nikahlarının yapıldığı gün akrabası olan üç kişi tarafından kaçırıldığını iddia eden Yıldırım, şöyle devam etti: “Hatice ile aynı köyde oturuyoruz. üç yıldan bu yana da nişanlıydık. Birbirimizi çok seviyorduk. Evlenip bir yuva hayali kurup duruyorduk.
 
     Ancak eşim nikahımızın kıyıldığı gün üç kişi tarafından kaçırıldı. Bu kişiler daha önce Hatice’yi istetmişlerdi, ama eşim beni tercih etmişti.” Bir an önce Hatice’nin bulunarak düğün yapmak istediğini belirten Yıldırım, savcılığa eşinin bulunmasıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti.
 
      Elinde düğün davetiyesi ve nikah cüzdanı ve Hatice ile çekilmiş fotoğraflarının kaldığını vurgulayan Yıldırım, “19 Temmuz da düğünümüz olacaktı ama eşimi kaçırdılar. Onun hayatından endişe ediyorum” diye konuştu.
 
 Kızımın çeyizi ortada kaldı…
 
     Kızı Hatice’nin büyük bir heyecanla düğün hazırlıkları yaptığını, ancak mutluluğunun yarım kaldığını belirten anne Sezman Yayğan, “Kızımı üç yıl önce kaçıran kişiler istemişti. Ancak Hatice gönlü olmadığını, Mustafa’yı istediğini söyledi.
 
    Mustafa ile sürekli el ele dolaşıyorlardı ve birbirlerini çok seviyorlardı. Evleneceği günün hayalini kuran Haticem tüm çeyizlerini kendi elleriyle hazırlamıştı. Ancak çeyizleri ortada kaldı. Ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.
 
    Kızının hayatından endişe duyduğunu belirten anne Yayğan, bir an önce Hatice’nin bulunarak yarım kalan düğününün yapılmasını istediğini kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz