Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Mumcu’yu Anma Töreni….

26 Ocak 2012 Perşembe, 09:39
Mumcu’yu Anma Töreni….

CHP ıskenderun ılçe Teşkilatı, ölümünün 19. yılında Uğur Mumcu için anma töreni düzenledi. ılçe teşkilatı binasında düzenlenen anma programında konuşan CHP Ankara Milletvekili ve TBMM ınsan Haklarını ınceleme Komisyonu üyesi Levent Gök, Uğur Mumcu’nun meslek hayatında her zaman Türkiye’yi bekleyen tehlikelere işaret ettiğini söyledi.
 
 
Gök, Uğur Mumcu’nun siyaset, ticaret, medya ilişkisine her zaman karşı çıktığını belirterek, ”Uğur Mumcu’nun sorduğu sorular bugün de güncelliğini koruyor. Bugün tüm Türkiye’de ve Ankara’da mümtaz insan için anma etkinlikleri düzenleniyor. öyle bir büyük insanmış ki Uğur Mumcu, her yerde aradan yıllar geçmesine rağmen ismi ile anılıyor” dedi.
 
 
CHP ıskenderun ılçe Başkanı ıbrahim çolakoğlu ise Gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilişinin yıldönümünü hüzünlü bir şekilde andıklarını bildirerek, ”Aydın ve ileri görüşlü bir insanı katleden insanlar hala ortalarda yoklar ve aradan geçen 19 yıla rağmen olayın hala faile meçhul olması bizleri bir kez daha üzmüştür” diye konuştu.
 
 
 Düzenlenen anma programına çok sayıda partili katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz