Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Müdahaleye cesaret edemezler…

01 Eylül 2013 Pazar, 21:28
Müdahaleye cesaret edemezler…
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av Refik Eryılmaz Suriye’ye askeri müdahale an meselesi çığırtkanlığı yapan bazı basın yayın organlarına rağmen müdahalenin söz konusu olamayacağını ifade ederek  “Buna da kesinlikle cesaret edemezler” dedi.
ıskenderun’a bağlı Gözcüler Belediye Başkanı Necmettin Güler’in yeni kurulan Arsuz ilçesinden belediye başkanı aday adaylığını açıkladığı toplantıda konuşan CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz özelikle Suriye konusunda zehir zemberek konuştu.
ASKERı MüDAHALE ıçıN CESARET EDEMEZLER
CHP Hatay milletvekili Av. Refik Eryılmaz Suriye’ye müdahalenin konuşulduğu planların yapıldığı saatlerde ıskenderun’da partileri ile bir araya geldiği sırada askeri müdahaleye kimsenin cesaret edemeyeceğini ileri sürdü.
Milletvekil  Eryılmaz, “Bugün Suriye’de Suriyeliler arasında bir kavga yaşanmıyor. Bugün Suriye’de Suriye halkıyla küresel güçlerin desteklediği küresel teröristler arasında savaş yaşanıyor bunu herkesin böyle bilmesi lazım. Biz bölgemizde savaş istemiyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak olayların başında da bunları söyledik.
Biz kardeş dost komşu ülkeye, komşu bir halka ortak kültürü ortak inancı paylaşan halka dışarıdan bir müdahaleyi asla kabul etmeyeceğiz. şimdi biraz sonra müdahale ederiz diye atıp tutuyorlar. Ben buradan söylüyorum Suriye’ye bir askeri müdahale söz konusu değildir buna da kesinlikle cesaret edemezler. çünkü karşılarında Suriye halkını göreceklerdir” diye konuştu.
BıZıM SORMAYA HAKKIMIZ YOK MU?
Hatay Milletvekili Eryılmaz, geçtiğimiz günlerde meydana gelen saldırıda ağır yaralanan üç yaşındaki çocuğun Adana’da hastanede tedavi altında olduğunu yüzünün tanınmayacak halde olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: “O günkü saldırıda yaralanan ve Adana’da yatan üç yaşındaki bir çocuğun yüzü tanınmayacak hale geldi. Bizim dinimizde bunun yeri var mı?
Bunu Müslümanlığın neresine oturtuyorsunuz. Duygu sömürüsü yapıyorsunuz. Mısır’da babası öldürülen bir çocuğa ağlıyorsunuz tamam ama kendi ülkenizde öldürülen çocuklara neden ağlamıyorsunuz? Kendi ülkenizde öldürülen askerlere, şehitlere neden ağlamıyorsunuz? Bunu sorma hakkımız yok mu bizim?  Sabahtan beri telefonlarım susmuyor. Bölgede bir gerginlik var insanlarımız haklı olarak endişeli ne olacak diye soruyorlar hiç kimse ne olacağını bilmiyor.”
GENçLERıMıZı ALMADAN GELMEYECEğıZ
Taksim eylemlerine katıldıkları için gözaltında olan gençlerin duruşmalarıma katılarak Onları almadan gelmeyeceklerini ifade eden CHP Hatay Milletvekili Av. Refik Eryılmaz,  “Taksimdeki eylemlere katıldığı için gözaltına alınan gençlerimiz var onları milletvekili arkadaşlarımızla Adana F tipi cezaevinde ziyaret ettik. Bu gençlerimizle teker teker görüştük.
 
Bunlar Türkiye’de ne kadar yasa dışı örgüt varsa hepsine üye olmakla suçlanıyor. Bu arkadaşlarımızın gençlerimizin birinin bir tek sabıkası yok. Bu gençlerimizin hepsi üniversite mezunu hatta bazıları ikinci üniversiteyi okuyor. Bunlar bizim umudumuz bunlar bizim geleceğimiz. Bunlar Türkiye’nin umudu. Bu gençlere terörist damgası vurmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Onlar bizim onurumuzdur. Onların duruşmasına da katılacağız. Sadece Hatay milletvekilleri değil CHP’nin milletvekilleri ile gideceğiz ve o duruşmadan o gençleri de almadan gelmeyeceğiz.”şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz