Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Mücadeleye Devam…

20 Ocak 2012 Cuma, 09:26
Mücadeleye Devam…

Lekesiz: “Madde bağımlılığı insanı köleleştirerek, bireyin özerkliğini ve özgürlüğünü elinden almaktadır. Birey kendinden yoksun olduğu gibi hem kendine hem de yaşadığı topluma ağır bir yük olmaktadır”Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele 2010/2012 yılı Yerel Eylem Planı Kurul toplantısı Hatay Valiliği’nde gerçekleştirildi.
 
 2010/2012 yılı Yerel Eylem Planı toplantısında konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, madde bağımlılığının, ılimizin ve ülkemizin yanı sıra tüm dünyada önemli bir sorun olduğunu ve birtakım tedbirlerin alınmasını zorunlu kıldığını ifade etti. ınsanın Biyolojik Ve Sosyolojik Yapısına Zarar VeriyorMadde bağımlılığının yüzyıllardan bu yana dünyanın en önemli sorunlarından biri olduğunu belirterek, “Kullanıldığında bağımlılık yapan maddeler geçtiğimiz yüzyıldan bu yana tüm dünyanın en önemli sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu maddeler başlangıçta bağımlılık yapmalarının yanı sıra zamanla insanın hem biyolojik hem sosyolojik yapısında birçok olumsuz etkiye neden olmaktadır.
 
 
 
ılimizin ve ülkemizin yanı sıra tüm dünyada önemli bir sorun olan madde bağımlılığı, birtakım önlemlerin alınmasını zorunlu kılmıştır. Birçok soruna neden olan bu maddelerin alınmasını önlemek için eğitimin ne kadar önemli olduğu da ortaya çıkmıştır.Bağımlılık ınsanı Köleleştiriyor
 
Madde bağımlılığının insanı bir çeşit köleleştirdiğinin altını çizen Lekesiz, “madde bağımlılığı bireyin özerkliğini ve özgürlüğünü elinden almaktadır. Birey kendinden yoksun olduğu gibi hem kendine hem de yaşadığı topluma ağır bir yük olmaktadır.  Bağımlı insan sayısındaki artış ile buna bağlı suç unsurlarını artışının paralel olduğu tespit edilmiştir. Bireylerin madde kullanımının önüne geçmek için sadece polisiye değil aile ve toplumsal mücadele gerekiyor.” şeklinde konuştu.Bağımlılıkla Mücadelemiz Kararlı Bir şekilde Devam Edecek
 
 
2006-2012 yıllarını içeren “Bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele ulusal politika strateji belgesi” başbakanlık tarafından 20 Kasım 2006 tarihinde imzalanmış olup ilimizde de yapılan mücadele ve çalışmalar bu belgeye göre yapılmaktadır. 2012’de bağımlılıkla mücadele konusunda çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir.”
 
 
Toplantıya Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ve Vali Yardımcısı Kadim Doğan başta olmak üzere Hatay ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ıl Jandarma Komutanlığı yetkilileri, daire müdürleri ile basın mensupları katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz