Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Mücadelenizin yanındayız

20 Kasım 2009 Cuma, 13:13
Mücadelenizin yanındayız

DSP Genel Sekreter Yardımcısı ve PM üyesi Mehmet Karaçay, partisinin her zaman memur ve işçi kesiminin yanında yer aldığını belirterek, 25 Kasım’ da ülke genelinde yapılacak bir günlük iş bırakma eylemine destek vereceklerini söyledi.
 
 Karaçay, DSP il binasını ziyaret eden KESK Hatay şubesi üyelerine, çalışanların sorunlarını yakından takip ettiklerini belirtti. ıktidarın bu sese kulak vermesi gerektiğini savunan Karaçay, “Partimiz her zaman memur ve işçi kesiminin yanında yer aldı ve haklarını savunmuştur. DSP döneminde memura sendika hakkı verilmiştir. Bizler sizlerin bu haklı ve meşru eyleminizde her zaman yanınızdayız ve destekliyoruz” diye konuştu.
 
DSP ıl başkanı Yılmaz Eşki de KESK’ in eylemlerini haklı bulduklarını ifade ederek, “Partimizin iktidar olduğu dönemde işçi ve memurlara verilen bir çok haklar AK Parti döneminde geri alınıyor. Sizlerin haklı mücadelenizde yanınızda olacağız, destek vereceğiz” dedi. KESK Hatay Dönem Sözcüsü Servet Kavukoğlu ise 25 Kasım da yapacakları 1 günlük uyarı grevine toplumun her kesiminden destek aldıklarını ileri sürerek, “Ekonomik krizin emekçileri ezdiği, alım gücünün düştüğü, yeni sağlık düzenlemeleriyle elini cebimize indiren hükümete uyarıda bulunmak için grev yapacağız.
 
Haklıyız ve sesimiz gür çıkacak. 25 Kasım da gündem hayatın durması olacak. Meslek odaları, sendikalar haklı grevimize destek veriyor. Kitle partilerinin de desteğini almak için ziyaretler yapıyoruz. DSP’den de grevimize destek vermesini istiyoruz” dedi. KESK üyeleri, daha sonra SHP ve Hatay Sosyal Dernekler Platformunu da ziyaret ederek, yapacakları eyleme destek istediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz