Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

MÜ birinci MKÜ ikinci oldu…

10 Aralık 2009 Perşembe, 15:15
MÜ birinci MKÜ ikinci oldu…

Türkiye üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığının 2009-2010 öğretim yılı faaliyet programında yer alan üniversiteler Futbol 2. lig müsabakaları; Mustafa Kemal üniversitesi ev sahipliğinde ve Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğünün desteğiyle 04-08 Aralık 2009 tarihlerinde yapılarak müsabakalar sonuçlandı.
 
üniversitelerin  futbol takımlarının  maçları çok çekişmeli geçti. Beş gün boyunca süren turnuvalarda Mersin üniversitesi birinci, Mustafa Kemal üniversitesi ikinci, Gaziantep üniversitesi üçüncü oldu. Turnuva maçları çok çekişmeli geçmesine rağmen futbol maçlarında görmeye alışkın olduğumuz o olumsuz görüntüler yaşanmadı, turnuva dostluk ve kardeşlik duygusu içinde herhangi bir sorun yaşanmadan sona erdi.                                        
                                   Turnuvada birinci olan Mersin üniversitesi futbol takımının kupası Mustafa Kemal üniversitesi Rektör Vekili Ertuğrul Baltacıoğlu tarafından verildi.ıkinci olan Mustafa kemal üniversitesi futbol takımının kupası Hatay Gençlik ve Spor ıl Müdürü A.Rıza Tütüncüoğlu tarafından verildi.
üçüncü olan Gaziantep üniversitesi futbol takımının kupası Hatay Futbol ıl Temsilcisi Mustafa Yurttagül tarafından verildi.
Kupa törenine il dışında olmasında dolayı katılamayan Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda gönderdiği kutlama mesajında “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz, idrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetlidir. Zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda akıllısını severim.” sözünde belirttiği gibi sporcu; zeki, çevik ve akıllı olmalıdır.
Turnuvaya katılan üniversite futbol takımlarına üniversitem adına hoş geldiniz diyorum ve turnuvada birinci, ikinci ve üçüncü olan takımları kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” diye belirtti

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz