Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Model uçak kursları devam edecek…

12 Şubat 2010 Cuma, 14:40
Model uçak kursları devam edecek…

Türk Hava Kurumu (şK) Antakya şubesi geçtiğimiz yıl “Model uçak kursunu” tamamlayan 80 kursiyere sertifika verildiğini bildirildi. şube Başkanı Ahmet şenkule, yaptığı açıklamada, 2009 yılı içerisinde Endüstri Meslek Lisesi, Antakya Halk Eğitim Merkezi ve ıskenderun 39. Tugay Komutanlığında açılan “Model uçak kurslarında” başarılı olan toplam 80 kursiyere sertifika verdiklerini söyledi.
 
Kursların bu yıl da devam edeceğini belirten şenkule, “Kurumumuzun daha iyi tanıtımı amacıyla bu tür aktivitelere önem veriyoruz. Bilindiği gibi şK havacılık hizmetlerini devlet bütçesinden ödenek almadan 2860 sayılı kanun gereği topladığı fitre-zekat ve kurban derisi gelirinden hissesine düşen yüzde 40’ lık miktarla yürütmektedir” diye konuştu. şenkule, yine geçtiğimiz yıl, özel Ata Lisesi’ nde 13 okuldan 118 öğrencinin katıldığı model uçak yarışmasının yapıldığını ve dereceye girenlere kupa ve şilt verildiğini belirtti.
 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı törenlerinde Atatürk Stadı’ nda uzaktan kumandalı model uçak gösterisi gerçekleştirildiğini kaydeden şenkule, 23-24 Ekim 2009 tarihleri arasında gösteri amaçlı Atatürk Stadında paraşüt atlayışının yapıldığını, yine aynı tarihlerde 2 gün boyunca toplam 128 kişinin şK uçağına bindirilerek Antakya semalarında uçmalarının sağlandığını kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz