Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

MKÜ’ye Ziyaret…

14 Ekim 2011 Cuma, 10:24
MKÜ’ye Ziyaret…

ABD Düşünce Kuruluşu temsilcilerinden oluşan bir heyet, MKü’yü ziyaret etti. Ziyarete Brookings Institution temsilcisi Ted Piccone, Hudson Institute temsilcisi Richard Weitz ve Center for American Progress temsilcisi Faiz Shakir katıldı.
 
 
 
ABD’li heyet, Antakya’yı ve MKü ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını, ziyaretlerinin amacının Türkiye’yi ve Hatay’ı daha yakından tanımak ve Türkiye’de son yıllarda yaşanan ekonomi ve demokrasi alanındaki gelişmeleri yerinde görmek ve yakından tanımak olduğunu belirtti.
 
 
 
Ziyaret kapsamında ABD’li heyet, MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından kabul edildi. MKü bazı öğretim üyeleri ve ABD’li heyet ile toplantı düzenlendi. Toplantıda ABD’li konuklar, Türkiye’deki ekonomi ve demokrasi alanındaki gelişmeler ve bu gelişmelerde üniversitelerin rolü konusunda bilgi alışverişinde bulundu.
 
 
 
Toplantıya MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç, Su ürünleri Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Mazlum, Mühendislik Fakültesinden Hakan Türker, ıktisadi ıdari Bilimler Fakültesinden Doç. Dr. şaban Tanıyıcı,  Dış ılişkiler Birimi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Muharrem Keskin, Ziraat Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sedat Serçe ve Doç. Dr. Mine Soylu katıldı. Ziyarette Türkiye ışadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) ABD temsilcisi Hakan Taşçı da toplantıda bulundu.Ziyaretin sonunda Rektör Güder, kon
 
 
 
uklara ziyaret anısına yerel ürünlerden oluşan hediyeler takdim etti.  Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz