Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

MKÜ’de resim sergisi…

28 Mayıs 2010 Cuma, 11:46
MKÜ’de resim sergisi…

Mustafa Kemal üniversitesi Eğitim Fakültesi 3. sınıf öğrencileri yıl boyu yaptıkları resim çalışmalarını sergiledi.

öğretim Görevlisi Abdurrahman Eren danışmanlığında düzenlenen serginin açılışını, Rektör Prof. Dr. M. şerafettin Canda yaptı.

Rektör Canda sergi açılışında yaptığı konuşmada: “Sanat insanın gelişmesinde önemlidir. Bu nedenle sanatsal aktiviteleri destekliyoruz.” dedi.

Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından yapılan serginin temasını, ağırlıklı olarak eski Antakya evleri ve sokakları oluşturuyor. Rektör Canda açılışta yaptığı konuşmada öğrenci aktivitelerini desteklediklerini, Eğitim Fakültesi öğrencilerinin açtıkları sergiyi açmaktan onur duyduğunu belirterek: “öğrencilerimizin hazırladığı sergiyi 3. defa açmaktan onur duyuyorum. Bu sergi eski Antakya evlerini, sokaklarını ve kültürünü ele almış. Hatay’ın kültürel birikimi yalnızca Antakya ile sınırlı değil. Amik Ovası’nda Hitit uygarlığının kalıntıları olan dört yüz civarında höyük vardır. Bu höyüklerde yaşayan insanların kültürleri sanatsal çalışmalar içine alınmalıdır. Kültürel zenginliğimizi ancak böyle zenginleştirebiliriz. önümüzdeki dönemde bu tür çalışmalara ağırlık verilmelidir.” dedi.

Serginin açılış töreninden sonra katılımcı öğrenciler yaptıkları resimler hakkında konuklara bilgi verdi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz