Son Dakika
22 Mayıs 2018 Salı

MKÜ’de rektörlük yarışı kızışıyor…

23 Ekim 2014 Perşembe, 15:45

Mustafa Kemal Üniversitesi’nin (MKÜ) Rektörü Prof. Dr Hüsnü Salih Güder’in aday olduğu yeni dört yıl için rektörlük yarışında yedi aday yarışacak.

YÖK’ün belirlediği 30 Ekim tarihinde MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans salonunda 13.30‘da yapılacak olan seçimlere şuana kadar yedi profesör rektörlük için mücadele verecek. Seçimlerde Yardımcı doçent, doçent ve profesör kadrosunda yaklaşık 600 akademisyen tercihini yapacak.

MKÜ rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’in de aday olduğu seçimlerde Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr Ertuğrul Baltacıoğlu, Petrol ve Doğalgaz Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ergül Yaşar, Araştırma Hastanesi eski Başhekimi Prof. Dr. Hasan Kaya, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr Yakup Bulut, Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr Ömer Camcı ve Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden Prof. Dr Bünyamin Yıldız yarışacak.

Seçim gününe kadar yeni aday çıkmadığı takdirde yedi ay oy sıralamasına göre en çok oyu alan altı profesörün ismi YÖK’e bildirilecek. YÖK kendisine gelen altı isim içerisinden üç ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a sunacak Cumhurbaşkanı kendisine iletilen üç isim arasından bir profesörü MKÜ’nün rektörü olarak görevlendirecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz