Son Dakika
24 Haziran 2018 Pazar

MKÜ’de Neler Oluyor…

02 Aralık 2013 Pazartesi, 10:21
MKÜ’de Neler Oluyor…

Mustafa Kemal üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Suriyeliler yüzünden büyük bir maddi kriz geçirdiği iddia ediliyor.
 
Vatandaşların iddialarına göre, Suriyelilere yapılan sağlık harcamalarının faturası Hastane’de görevli Doktor ve personele çıkarılarak, 2 aydan beri döner sermayeleri verilmiyor, 3 ay daha verilmeyecek.
Vatandaşlar, ‘Mustafa Kemal üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Suriyelilerin yüzünden sanki iflas geçirmiş bir pozisyonda görülüyor. Suriyelilere yapılan tedavilerden ücret alınmamasından dolayı Döner sermaye ödenmez hale geldi. Doktor ve personelinin döner sermayeleri 2 aydan beri ödenmiyor.
 
Maddi kriz yüzünden Doktor ve personele 3 ay daha döner sermaye verilmeyeceği dedikoduları da alıp başını gidiyor. Doktor ve personel, maaşlarından çok döner sermayeden aldıkları destekle geçimlerini ancak rahat bir şekilde yapabiliyorlar. Döner sermayeye güvenip kredi alan personel, maalesef ödeme yapılmamasından dolayı kredilerini ödeyemez duruma geldikleri yönünde ciddi duyumlar alıyoruz’ görüşünü dile getiriyor.
 
Mustafa Kemal üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi personeline döner sermaye paylarının ödenmemesinden dolayı iflas geçirdiği yönündeki iddialara Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’in bir açıklama yapması bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz