Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

MKÜ’de Bilgilendirme Semineri…

20 Ocak 2012 Cuma, 08:55
MKÜ’de Bilgilendirme Semineri…

Mustafa Kemal üniversitesi Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda, Avrupa Birliği Projeleri ıle ılgili Bilgilendirme Semineri düzenlendi. Seminerde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nda (DOğAKA) görevli Uzman Meri ızrael Kohen tarafından üniversite akademik personeline Leonardo da Vinci, Erasmus Yoğun Programları, Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Başvurusu Hazırlama gibi konularda bilgi verildi..
 
MKü  Dış ılişkiler Birimi Genel Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Muharrem Keskin; seminerden önce, Erasmus Programı hakkında kısa bir bilgilendirme yaparak, Avrupa Birliği (AB) Projelerine daha fazla önem verilmesi gerektiğini ve bu seminer sayesinde personelimizin proje başvurusu hazırlama konusunda daha yeterli hale geleceğini dile getirdi.
 
 
AB projeleri sayesinde, üniversitelerin uluslararası işbirliği yapma olanaklarının arttığını belirten Keskin; bu sayede üniversitelerin uluslararası platformda daha tanınır ve daha cazip hale geldiğinin altını çizdi.
 
MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’in bu süreçte önemli katkılarının olduğuna dikkat çeken Keskin; “Rektörümüz uluslararası bir üniversite olabilmek için Bologna süreci ve Erasmus gibi önemli programlarda gerekli bütün imkânları bize sağlamaktadır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz