Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

MKÜ’de Aday Memurlara Eğitim Semineri

22 Eylül 2011 Perşembe, 09:16
MKÜ’de Aday Memurlara Eğitim Semineri

Mustafa Kemal üniversitesi’ne (MKü) açıktan atanan aday memurları eğitiminin ikinci aşaması olan ”Hazırlayıcı Eğitim Semineri” Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda başladığı belirtildi. 
 
 
MKü Basın ve Halkla ılişkiler Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, seminerin birinci aşaması olan Temel Eğitim Sınavı’ndan başarıyla geçen 33 memura verilen Aday Memur Eğitim Programı kapsamında, ortak dersler olarak 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 124 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK), temel bilgisayar eğitimi, mal bildirim yönetmeliği, disiplin yönetmeliği, protokol yönetimi, bunların haricinde ise adayların unvanlarına ve görevlendirildikleri birimlere göre mesleki dersler de verildiği ifade edildi. 
 
 
Hazırlayıcı eğitim, 1 ay sürecek olup 24 Ekim tarihinde sona erecektir. Yapılan eğitim sonunda aday memurlar, yazılı sınava tabi tutulacak ve sınav sonucunda başarılı olanlar da staj eğitimine alınacaktır. Söz konusu eğitime, 2010 ve 2011 yıllarında üniversiteye atanan memurların katıldığı belirtildi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz