MKÜ Tesisleriyle Büyüyor!

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 18:14
MKÜ Tesisleriyle Büyüyor!

MKÜ’nün Sosyal ve Sportif Amaçlı İnşaatlarında Sona Yaklaşılıyor

Birçok şeyin artık ihtiyaç olmaktan çıkıp zorunluluk halini aldığı 21. yüzyıl dünyasında her kurum payına düşen değişime ayak uydurmak durumunda kalıyor. Gerek yerel gerekse ulusal düzeyde görev yapan bürokratlarımızın sıklıkla dile getirdiği, “Kendini yenilemeyen yeniliyor.” ikazlarından da anlaşılacağı üzere iddialı çıkışlarla kendini zirveye konumlayan kurumlar, bu anlayıştan fazlasıyla nasibini alıyor. Geleceğe yatırım yapmak düşüncesiyle bünyesinde kurdukları en küçük bir yapının dahi hizmet verdiği paydaşlarına kaliteli bir şekilde sunulmasına özen gösteren kurumlar, değişim sürecinde hiç olmadığı kadar fiziki tesislere yatırım yapıyor ve kurdukları tesislerin modern teknolojilerle donatılmasına ve nitelikli insan kaynağıyla işletilmesine de hususiyetle önem veriyor.

EN ÖNEMLİ ÖNCELİK ‘NİTELİK’

Paydaşlarının gereksinimlerini göz önüne alan ve bilinçli bir stratejiyle her geçen gün büyüyen kurumlar arasında özellikle yükseköğretim kurumları ayrı bir yerde duruyor. Zira yükseköğretim mezunu sayısını arttırmayı hedefleyen Ülkemiz yöneticileri, hemen hemen Türkiye’nin bütün şehirlerinde açtığı Üniversitelerde ‘niteliği’ de kriterlerinin en başına koyuyor. Yükseköğretim sayılarının artmasıyla birlikte geçmişi oldukça eskiye dayanan ve belli bir standardı yakalayan üniversiteler ile yükseköğretim anlayışına yeni bir boyut kazandırmak isteyen üniversiteler arasında da doğal akışında seyreden ciddi bir rekabet gözlemleniyor. Öğrencilerin daha bilinçli bir şekilde hareket ederek üniversite tercihlerinde en küçük detayı dahi pas geçmemesi, üniversiteleri de ‘nitelik’  zırhını güçlendirmek için farklı arayışlara sevk ediyor.

TESİSLEŞMEYLE GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYORUZ

Değişim sürecine son yıllarda dâhil olan, öğrencilerine verdiği teorik bilgilerine uygulama olanağı da tanıyan Mustafa Kemal Üniversitesi ise, yerleşkesi içerisinde hızlı bir şekilde yükselen inşaatlarıyla birlikte cazibe merkezi olmaya aday olarak görülüyor. Ülke ekonomisine katkı sağlayan öğrenciler yetiştirmeye gayret eden Mustafa Kemal Üniversitesi, öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu sosyal, sportif ve eğitim tesisleriyle özellikle bölgesinin yüksek profilli öğrencilerine kapı aralıyor. Halen devam eden inşaatlarda sona yaklaşan Mustafa Kemal Üniversitesi, yoğun bir şekilde yürüttüğü tesisleşme ile birlikte gücüne güç katmaya devam ediyor.

STADYUM VE ATLETİZM PİSTİ

Kapalı Spor Salonu’nun hemen yanı başındaki araziye yapılması düşünülen 4 bin kişilik stadyum, kullanılan malzemeyle dikkat çekiyor. Yapımından sonra öğrencilerin sportif faaliyetlerine önemli bir katkı sunacak olan stadyum; ulusal standartlara uygun modern ve teknolojik malzemelerin kullanıldığı bir spor merkezi olarak göze çarpıyor. Yüklenici firmayla 10 Ocak’da sözleşmesi imzalanan stadyumun, yaklaşık 11 bin 500 metre karelik alana yapılması planlanıyor. Yer teslimi yapılan stadyum projesinde sosyal aktivite alanları, çok amaçlı salonlar, derslikler ve ofisler bulunuyor.

GÖLET

Üniversitemiz Alahan girişi yanı başında bulunan doğal sazlık alan içerisindeki gölet, hizmete açılıyor. Göletin, çevre düzenleme çalışması kapsamında yöresel taş kaplamasının en iyi taş ustacılığı örneği sergilenerek etrafı taş duvar ile örülüyor. Aynı zamanda dinlenme mekanı olarak regreasyonel alan şeklinde değerlendirilecek olan gölet etrafında yürüyüş yolları, pergole altı gölge elemanları ve kafeterya gibi mekanlarla öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personelin sosyal aktivite ihtiyaçları da göz önüne alınıyor.

KIZ-ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

2800 kişilik erkek ve 2160 kişilik kız öğrenciyi ağırlayacak yurtlarımız, Üniversitemizde öğrenim gören erkek ve kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılıyor. Yurtlarımızın orta kısmında bulunan sosyal alan ile öğrencilerimizin birlik ve beraberlik içerisinde paylaşımlarda bulunmaları için her türlü imkân oluşturuluyor ve çalışma ve barınma ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması amaçlanıyor. Öğrencilerimize kendi evlerinde olma hissini uyandıracak ve sıcak bir yuva özlemini giderecek yurtlarda yatakhanelere ek olarak idari bölümler, etüt salonları, modern mutfak, kafeterya salonu, duş ve çamaşırhane gibi bölümler de yer alıyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz