Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

MKÜ Projeleriyle Fark Yaratıyor

13 Ekim 2011 Perşembe, 10:54
MKÜ Projeleriyle Fark Yaratıyor

MKü  ve Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) işbirliğiyle hayata geçirilen 8. Sanat Mutfak Mesleki Eğitim Projesi kapsamında, kursiyerlerin mesleki eğitimlerini tamamlamaları münasebetiyle sertifika ve ödül töreni düzenlendi.
 
Avrupa Birliği öncülüğünde, “Genç ıstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” çerçevesinde ışKUR’a bağlı işsiz gençlerin meslek edinmesi amacıyla düzenlenen “8. Sanat Mutfak Mesleki Eğitim Projesi” ile MKü bünyesinde faaliyet gösteren TAFED Hatay Bölge Koordinatörlüğü;  Misafirhane ve Lokal ışletmemizde bir yemek sunumu gerçekleştirerek kurs öğrencilerince hazırlanan yemekleri MKü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve beraberindeki jüri üyelerinin beğenisine sundu. MKü Rektörü Güder, finale kalan 12 genç aşçı adaylarını kutlayarak meslek hayatlarında başarılar dileyerek konuşmasına devam eden Güder, Avrupa Birliği kapsamında ışKUR’da görevlendirilen aşçıların hazırlamış olduğu yemekleri tatmak ve değerlendirmekten dolayı memnun olduğunu belirterek, ülkenin refahı, aydınlık yarınların inşasında önemli rol oynayan bu gibi projelerin artmasını temenni ettiğini ifade etti.
 
Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Genel Başkanı Zeki Açıköz konuşmasında, “Proje sayesinde mesleki eğitimden geçenler istihdam edilecekler” vurgusunu yaptı. 
 
Türkiye de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve 204 bin Avro bütçeli Proje’de aşçılık mesleğinin Türkiye’de usta- çırak ilişkisi ile öğrenildiğini belirten Açıkgöz; fakat bunun uluslararası alanda geçersiz olduğunu, böyle projeler sayesinde aşçılık eğitiminin daha bilimsel yapılacağını belirtti. Açılış konuşmalarından sonra kursiyerlere Sertifikaları törenle verildi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz