Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

MKÜ’ de Kanlı Bıçaklı Kavga…

12 Kasım 2009 Perşembe, 10:51
MKÜ’ de Kanlı Bıçaklı Kavga…

Mustafa Kemal üniversitesi’ nde, öğrenci temsilciliği seçimleri sırasında çıkan kavgada 2 öğrenci yaralandı. Eğitim Fakültesi’ nde yapılan ve 6 adayın yarıştığı seçimde çıkan tartışma taşlı sopalı kavgaya dönüştü. Kavgada, Tıp Fakültesi öğrencisi Yunus Oklu başından, Eğitim Fakültesi öğrencisi Murat Bozaslan ise vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Oklu ve Bozaslan, Hatay Devlet Hastanesi’ ne kaldırıldı.
Bu arada Eğitim Fakültesi öğrencisi Kadri Seçici, çıkan olaylarla ilgili basın açıklaması yaparak, şunları iddia etti: “Eğitim Fakültesi’ nde yapılmakta olan öğrenci temsilcilikleri seçiminde öğrenci olmayan bir grup faşist, öğrencilerin dahi kimlik göstermeden geçemedikleri giriş kapısından ellerini kollarını sallayarak satır, bıçak ve sopalarla girmiş burada Yurtsever-Demokrat öğrencilere taşlı, sopalı, bıçaklı saldırıda bulunmuştur. Saldırı sonucunda iki arkadaşımız yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır.
Olaya müdahale için üniversiteye giren polis saldırganlar yerine saldırıya uğrayan öğrencilere müdahalede bulunarak cop ve biber gazı kullanmıştır. Buda olayların okul yönetimi-polis-ülkücü işbirliği olduğunu göstermektedir. Olayın yaşandığı fakültede güvenlik kameraları bulunmaktadır. Cumhuriyet savcıları ve Rektörlüğü göreve davet ediyor kamera kayıtlarının incelenerek suçluların yargılanmasını istiyoruz. Ayrıca üniversite yönetimi kayıtları inceleyerek öğrenci olmayan bu şahısların taşlı, sopalı okula nasıl girdiklerini kamuoyuna açıklamalıdır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz