Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

MKÜ’ de 18 Mart Etkinliği…

18 Mart 2010 Perşembe, 11:08
MKÜ’ de 18 Mart Etkinliği…

Mustafa Kemal üniversitesi Okuma Gönüllüleri Topluluğu tarafından çanakkale Zaferi’nin 95. yıldönümü münasebetiyle Tayfur Sökmen Kampüsü Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen “Bir Destandır çanakkale…” adlı program büyük ilgi gördü.
Konuşmacı olarak Araştırmacı-yazar Osman Arslan’ın katıldığı programda,şiirler ve gösterilerle “çanakkale şehitleri” anıldı.
Konferans öncesinde konuşma yapan OKUT Başkanı B. Necati Yetim kendilerinden desteklerini esirgemeyen üniversite rektörü şerefettin canda’ya,M.K.ü Sağlık Kültür Daire Başkanlığına,Danışman öğretim Görevlisi Mustafa Küçük’e,M.K.ü öğrenci konsey Başkanlığına,gazi üniversitesi öğrenci konsey Başkanlığına ve konuşmacı olarak katılan araştırmacı-yazar Osman Arslan’a teşekkürlerini sundu.
Ayrıca programın hazırlanmasında sponsor olan sedef tuhafiye sahibi Nimetullah Arslan’a,HAY turizm sahibi Fatih Yüksel’e,Antakya Kültür Dersanesine, Aypa dağıtım sahibi Yusuf Alp’e  ve Pide Börek Center sahibine teşekkür ederek  konuşmasını şöylece sürdürdü:
“çanakkale unutulmaz gerçek bir destandır. Bize düşen yalnızca 18 Martlarda değil her zaman şehitlerimizi anmak ve çocuklarımıza anlatmaktır. çanakkale aziz milletimizin hürriyet uğruna batıl güçlere karşı kenetlenip bir olarak şahlandığı büyük bir destandır. Bu destanı dillendirmek, çanakkale’deki ruhu hayat felsefesi edinerek atalarımıza layık bir biçimde yaşayarak bizim için önemli bir görevdir.
Program öğrenciler tarafında büyük ilgi gördü. öğrencilerin dakikalarca ayakta alkışladığı Konferans sonrasında araştırmacı-yazar Osman Arslan’a Okuma gönüllüleri Topluluk başkanı B.Necati Yetim tarafından plaket takdim edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz