Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

MKÜ Bayan Basketbol Takımı 1. Ligde…

06 Ocak 2012 Cuma, 08:54
MKÜ Bayan Basketbol Takımı 1. Ligde…

Mustafa Kemal üniversitesi(MKü) basketbol takımı 12-16 Aralık 2011 tarihleri arasında Gaziantep Zirve üniversitesinin ev sahipliğini yapmış olduğu üniversiteler Arası Spor Federasyonu Basketbol 2. Lig Grup müsabakalarında şampiyon oldu.üniversitelerarası Spor Federasyonu Basketbol 2. Lig Grup Müsabakalarında MKü bayan basketbol takımı namağlup şampiyon olurken erkek basketbol takımı aynı turnuvada ikinci olduğu bildirildi.
 
2012-2013 eğitim öğretim döneminde MKü’yü 1. Ligde temsil etmeye hak kazanan MKü bayan basketbol takımının altı senedir antrenörlüğünü yapan Su ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kaya Gökçek basketbol takımlarının oluşum süreciyle ilgili bilgi verdi:
 
“Basketbol takımlarımıza taze kan olması için 15 Ekimde yaptığımız ön elemeleri sonucunda bayanlarda 12, erkek basketbol takımında ise 9 oyuncu takımımıza girmeye hak kazandı. ıki ay boyunca yapılan düzenli idmanlar sonucunda turnuva öncesinde takımlar 13’er kişiye düşürüldü. 12-16 Aralık 2011 tarihleri arasında Gaziantep Zirve üniversitesinde üniversiteler Arası Spor Federasyonu Basketbol 2. Lig Grup Müsabakalarındaki turnuvada 4 bayan 5 erkek takımı mücadele etti. Bayan basketbol takımımız Gaziantep, Harran ve Kafkas üniversiteleri basketbol takımlarıyla yaptıkları müsabakalarda namağlup şampiyon oldular. Erkekler ise Kafkas, Zirve, Harran ve Adıyaman üniversiteleri basketbol takımlarıyla yaptıkları müsabakalarda üç galibiyet bir mağlubiyet alarak grup müsabakalarını tamamladılar.” Dedi.
 
Yrd. Doç. Dr. Kaya Gökçek; MKü Rektörü Prof. Dr. H. Salih Güder ve Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan Duman’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiği konuşmasında “Amacımız, bulunduğumuz noktadan kalıcı olarak daha üst noktaya çıkmak ve erkek takımımızı da 1. Lige çıkarmak; bay-bayan takımlarımızı süper ligde diğer büyük şehirlerin üniversitelerinin oynadığı ligde daimi kılmak.” olduğunu belirtti.üniversite yaşantısının ruh ve beden sağlığı içerisinde gerçekleştiğinde gerçek anlamda bir başarı öyküsüne dönüştüğünü belirten MKü Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder; “Gençlerin fiziksel gelişiminin parçası olarak eğitim süreci boyunca spor yapmaları ve teşvik edilmeleri üniversitelerin asli görevleri arasındadır. 2547 sayılı Yüksek öğrenim Yasasıyla gerek devlet gerekse vakıf üniversitelerinin bünyesinde bu amaçla gençlerimizin sağlık, kültür ve spor alanlarında yeterli desteği bularak yükseköğretimlerini sürdürmeleri için bir daire başkanlığı oluşturulmuş ve oldukça iyi imkânlarla da donatılmıştır.
 
 Bu kapsamda üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı; sağlık, kültür ve spor alanlarında gerek öğrenci toplulukları gerekse spor kulüpleri olarak faaliyet göstermekte olan tüm öğrencilerimize her türlü desteği canı gönülden sağlamaktadır. üniversite yönetimi olarak şimdiye kadar gençlerimize vermiş ve vermekte olduğumuz bu desteğimizi bugünden yarına arttırarak sürdüreceğiz.” dedi.
 
 
 
 
 
Sporcuların göstermiş olduğu başarının tamamen kendi öz verileriyle oluştuğunu ve bunun üniversite için önemli olduğunu vurgulayan Güder, konuşmasına şöyle devam etti; “üniversitemizdeki gençlere çok iyi bir örnek oldunuz. Bizim judoda, okçulukta da başarılarımız var. Bu başarıların katlanarak devam etmesini üniversitemiz adına temenni ediyorum. üniversite olarak başarılı gençlerimizi topluma tanıtmak ve üniversitedeki diğer gençlere örnek olması adına bu sene öğrenci spor kulüplerine ve öğrenci topluluklarına maddi yardımlar gerçekleştireceğiz. Bunu bir marka yönetimi kapsamında yürüteceğiz. Bu noktada üniversitemize yeni satın aldığımız otobüslerden bir tanesinin bir yüzünü bayan diğer yüzünü erkek takımımızın fotoğraflarıyla kaplatıp, 12 Dev Adamın yapısına benzer şekilde marka otobüsü oluşturacağız. Bu marka otobüs tüm ilde yıl boyunca gezecek, böylece bütün üniversite, şehir o otobüsün gittiği her yerde sizi teker teker tanıyacak. Bu üniversite gençlerin üniversitesi. Dolayısıyla gençler bu üniversite de hak ettiği saygıyı ve değeri göreceklerdir.” dedi.
 
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan Duman,  Antrenör Yrd. Doç. Dr. Kaya Gökçek ve sporcuların katılımıyla gerçekleşen toplantıda Güder, 12-16 Aralık 2011 tarihleri arasında Gaziantep Zirve üniversitesinin ev sahipliğini yapmış olduğu üniversiteler Arası Spor Federasyonu Basketbol 2. Lig Grup müsabakalarında gösterdikleri başarı ve katkılarından dolayı Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğan Duman, Antrenör Yrd. Doç. Dr. Kaya Gökçek ve sporculara teşekkür belgesi ve hediyeler takdim etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz