Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Minibüs şoförleri Yol Kapattı…

25 Kasım 2011 Cuma, 18:50
Minibüs şoförleri Yol Kapattı…

şehir içinde taşımacılık yapan minibüs sürücüleri özel halk otobüslerinin MKü Tayfur Sökmen Yerleşkesine girmesine izin verilmesini protesto amacıyla yol kapatma eylemi yaptı Antakya’da, şehir içinde taşımacılık yapan minibüs sürücüleri, özel halk otobüslerinin MKü Tayfur Sökmen Yerleşkesine girmesine izin verilmesini protesto amacıyla yol kapattı.
 
Alınan bilgiye göre, kent merkezinde yolcu taşımacılığı yapan özat ve Alahan kooperatifine bağlı minibüs sürücüleri, Hatay ıl Trafik Komisyonu’nun kararı ile Antakya özel Halk Otobüslerinin MKü Tayfur Sökmen Yerleşkesine yolcu taşımasına izin verilmesine tepki amacıyla eylem yaptı.      Taşıyacakları yolcu sayısında azalma olacağı kaygısıyla Atatürk ve Türkmen caddelerinin kesiştiği kavşakta yolu yaklaşık 3 saat boyunca trafiğe kapatan minibüs sürücüleri, ıl Trafik Komisyonu kararı nedeniyle mağdur olduklarını belirterek uygulamaya son verilmesini istedi.
 
özel halk otobüslerinin yerleşkeye kadar gelmesine bir itirazlarının bulunmadığını, ancak içeri girmeleri halinde sıkıntı yaşadıklarını iddia eden şoförler, alınan kararın bir an önce iptal edilmesini beklediklerini kaydetti.
 
    ıl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de minibüs şoförlerini yolu açmaları konusunda uyardı.
 
   Protestolarından vazgeçmeyen sürücülerin zaman zaman gergin anların yaşandığı eyleminde, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da protestocuları ikna etmeye çalıştı.
 
 Minibüs sürücüleri sıkıntılarını anlatmak için Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’le görüştürülme sözünü aldıktan sonra araçlarını yoldan çekerek eylemlerine son verdiler.
 
 
Bu arada çevik Kuvvet ekiplerinin eylemde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz