Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Milli Atletimiz Vefat Etti…

19 Şubat 2010 Cuma, 11:53
Milli Atletimiz Vefat Etti…

Kore Gazisi ve eski Milli Atlet Mustafa Sümer (80), tedavi gördüğü Mustafa Kemal üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde böbrek yetmezliğinden vefat etti.
 
Sümer için Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksi’nde “Askeri Tören” düzenlendi. Törene, ailesi ve yakınları, Vali Yardımcısı ömer Bedrettin Sağsöz ile Garnizon Komutanlığını temsilen Yarbay Semih Ayan, Hatay Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, gazi arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.
 
Sümer’in cenazesi daha sonra kılınan namazın ardından Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksi’nde toprağa verildi.
 
Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bakır, törenden sonra yaptığı açıklamada, Mustafa Sümer’in 1951 yılında Kore’ye gittiğini, ayrıca defalarca atletizmde Türkiye birinciliği ve masterlerde de Bulgaristan’da Balkan ikinciliği bulunduğunu söyledi.
 
Sümer’in hiç evlenmediğini, inşaatlarda boyacılık yaparak yaşamını sürdürdüğünü ifade eden Bakır, şöyle devam etti: “Derneğimizin de üyesi olan Mustafa Sümer, bir ay kadar önce damar tıkanıklığı nedeniyle hastaneye yattı. Ayağının kesilme riski vardı. Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın talimatı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’in çabasıyla gerçekleştirilen tedaviyle ayağı kesilmekten kurtuldu. 25 gün önce Hatay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirdik. Ziyaretine de sürekli gidiyorduk.
Geçen hafta böbrek yetmezliği ve damar tıkanıklığı nedeniyle Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış. Daha sonra da MKü Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiş. Orada dün yaşamını kaybetti. Büyük üzüntü içindeyiz. Sakin yapıda ve arkadaş canlısı birisiydi. Yeri doldurulamayacak.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz