Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Metrekareye 203,15 Kg Yağış Düştü…

17 Ocak 2012 Salı, 09:38
Metrekareye 203,15 Kg Yağış Düştü…

Antakya’da üç günden bu yana etkili olan ve aralıklarla devam eden sağanak nedeniyle metrekareye 53 kilogram yağış düştüğü bildirildi.      Kentte hafta sonundan itibaren etkili olan sağanak, yaşamı da olumsuz etkiliyor. üç günden bu yana devam eden yağış nedeniyle kent merkezinden geçen Asi Nehri’ndeki su seviyesinde gözle görülür yükselme yaşandı, bazı bölgelerde ise tarım arazileri su altında kaldı.
 
     Meteoroloji Müdürü Hüseyin Artan, yaptığı açıklamada, etkili olan yağış nedeniyle Antakya merkezde metrekareye 32, kent merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Ovakent beldesi civarında ise metrekareye 53 kilogram yağış düştüğünü söyledi.
 
 
     Artan, 2012 yılının ilk 15 günlük verileri incelendiğinde geçen yıla oranla yağış miktarında yüzde 97 dolayında artış olduğunu vurgulayarak, ”Geçen yıl Ocak ayında metrekareye ortalama 106 kilogram yağış düşmüştü. Bu yılın ilk 15 gününde ise metrekareye 203,15 kilogram yağış düştü” dedi.
 
Yağışlı havanın yarından itibaren kenti terk edeceğinin tahmin edildiğini anlatan Artan, vatandaşları su baskınları ve yıldırım çarpmaları konusunda uyardı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz