Metin Göktepe Anılıyor…

09 Ocak 2014 Perşembe, 10:02
Metin Göktepe Anılıyor…

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve ızmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, gözaltındayken öldürülen gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülüşünün 18’nci yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Gözaltındayken işkence sonucu öldürülen Metin Göktepe cinayetinin Türkiye için hala kara bir lekedir diyen Sertel:
“özellikle 1990’lı yıllarda çok sayıda gazeteci ve aydın katledildi. Bu cinayetlerin bir kısmı aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen aydınlatılamadı, bazı davalardan ise göstermelik cezalar çıktı. Katiller ortaya çıkarılmadıkça, faili meçhul cinayetler aydınlatılmadıkça o ülkede demokrasiden söz etmek mümkün olabilir mi? Uludere’de öldürülen 34 genç insan için takipsizlik kararının verildiği bir ülkede haktan, hukuktan söz etmek inandırıcı olabilir mi?

Gazetecilerin, aydınların, bilim insanlarının kanında elleri olanlar, ellerini ne kadar yıkarsa yıkasın, ovuşturursa ovuştursun vicdanları kanın kokusundan kurtulabilir mi? Bundan böyle bu ülkede cinayetlerin önüne geçilmek isteniyorsa katillerin gerekli cezaya çarptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde cinayetler sürer gider, siz de hukuktan, adaletten söz eder durursunuz.

Basın şehidimiz Metin Göktepe’yi öldürülüşünün 18’nci yılında özlemle anıyoruz”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz