Mete Aslan HGC ‘yi Ziyaret Etti…

15 Ocak 2014 Çarşamba, 10:41
Mete Aslan HGC ‘yi Ziyaret Etti…

Hatay Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret Eden MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan:

Belediyecilik namus, şeref ve haysiyettir

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan dün Hatay Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek hedeflerini ve yapmak istediklerini basın mensuplarıyla paylaştı.

Mete Aslan 35 yıllık belediyeci olduğunu ve belediyecilikte iddialı olduğunu belirterek, “Türkiye’de Konya ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri birer rol ve örnek teşkil ediyor. Ancak üzülerek söylemek gerekirse bugün gelinen noktada belediyecilik yozlaştırıldı. Eğer belediyecilik hizmeti verecekseniz önce insanı sevmelisiniz. Belediyecilik bir akıl ve hesap işidir.” dedi.

‘Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin şu an için ne kadar bütçesi olacak? Ne kadar kadrosu olacak? Geliri ne olacak? Kaç kişi istihdam edilecek belli değil, bilmiyoruz’ diyen MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, “Hatay’da toplam 72 belde var. Büyükşehirde geçilmesi ile bu beldelerin borçları ne olacak? Nasıl ödenecek? Elemanları ne olacak? Belli değil. Bu bağlamda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu ve düzene girmesi iki seneyi bulur. Bunu göze alacaksınız. çünkü nerede? Ne yapacağınıza akılcı olarak karar vermek zorundasınız” diye konuştu.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, Hatay’ın büyükşehir olmasına ilk karşı çıkanın şahsı olduğunu ifade ederek, “Hükümet eğer böyle bir sisteme gidiyorsa öncelikle ilçe belediyelerine mali ve idari destek vermek zorundadır. Ama siz bu belediyelerin ellerini kollarını bağlarsanız hiçbir yere varamazsınız. Merkezi Hükümetin Belediyeler arasında ayrım yapması söz konusu olmamalı. Hükümet hepimizin hükümeti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hepimizindir.” görüşünü dile getirdi.

‘Belediyecilik namus, şeref ve haysiyettir’ diyen Mete Aslan, “Her işi yaparım diyen insan hiçbir işi yapamaz. Günümüz şartlarında üretemeyene devlet kapıları kapanmıştır. Ben göreve gelince şunu yapacağım, bunu yapacağım demem. Hiç kimseye Mete Aslan bizi kandırdı dedirtmem. Hayırlı ve kutsal bir yola çıktık. Tüm Hataylıların oylarına talibim. Belediyecilik bizim işimiz. Bunda da başarılı olacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, bir belediyeci olarak Antakya’yı beğenmediğini dile getirerek, “35 yıllık bir belediyeci olarak Antakya’yı beğendiğimi söyleyemem. özellikle trafik sistemi çok kötü, alt yapı sadece boru döşemek değil, üst yapı da sadece makyaj yapmak değil. Biz öncelikle insanların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak zorundasınız.” dedi.

Suriyeli vatandaşların kamplarda kalmasının daha uygun olacağını dile getiren Aslan, “Hatay Suriyelilerin değil. ılgili ve yetkili birimler Suriyeli vatandaşları kamplarda barındırması daha uygun olur” dedi.

MHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, hiç kimsenin inancıyla, mezhebiyle işleri olmadığını belirterek, “Körü körüne Atatürkçülük olmaz. Körü körüne din de olmaz. Bizim hiç kimsenin inancıyla, diniyle, mezhebiyle işimiz yok. öncelikle hepimiz hoşgörüyü öğrenmeliyiz, Atatürk’ün Nutku’nu kendimize hayat felsefesi edinmeliyiz, Mevlana’nın dediği gibi, ‘Hamdım, piştim, yandım’ ben tek bir şey söylüyorum; Türkiye tek devlet, tek millet ve tek bayraktır. Bunun aksini hiç kimse söyleyemez” diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz