Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Meslek Sahipleri Sitem Etti…

19 Eylül 2013 Perşembe, 09:52
Meslek Sahipleri Sitem Etti…

Reyhanlı’da bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu, bölgede yaşanacak sıcak çatışmadan en çok Hatay’ın etkileneceğini dile getirdiler.
 
ılk etapta Reyhanlı ilçe örgütünü ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu, ilçe başkanı Tamer Apiş’in yaptığı program doğrultusunda önce Reyhanlı Esnaf ve sanatkârlar kooperatifini, Reyhanlı Ziraat Odasını, Reyhanlı Tornacı ve Demirciler odasını, ziyaret ederek sohbet toplantıları gerçekleştirdiler.
 
Akgöl ve Dudu beraberindeki heyetle birlikte ilçe esnafını ziyaret ederek talep ve sorunlarını dinledi. ılçedeki bütün meslek sahipleri düşen iş hacminden ve bölgedeki belirsizlikten muzdarip olduklarını, hükümetin bölge politikalarının kendilerini perişan ettiğini ve iş yapamaz hale geldiklerini ifade ettiler.
 
Gündeme ilişkin görüşlerini ve endişelerini dile getiren Milletvekilleri Akgöl ve Dudu, özellikle son birkaç gündür fili müdahaleye kadar varan Türkiye-Suriye ilişkilerinin kamuoyunda tartışıldığı bir atmosferde yaptıkları ziyarette, savaşın her türüne karşı olduklarını vurguladılar. Türkiye Suriye sınırında Suriye’ye ait bir helikopterin düşürülmesinin ilişkileri daha da gereceğinin değerlendirildiği Reyhanlı’da halk hükümetin kara sınırlarının güvenliği içinde aynı hassasiyeti neden göstermediğini merak ettiklerini dile getirdiler.
 
“Bölgede yaşanacak bir sıcak çatışmanın belki de on yıllar sürecek bir iç savaşın fitilini ateşleyecek ve bundan en çok Türkiye, Türkiye özelinde de Hatay etkilenecektir” diyen Akgöl ve Dudu endişelerini dile getirdiler.
 

Türkiye’yi sürüklendiği uçurumun kenarından ancak köklü bir politika değişikliğinin uzaklaştırabileceğini anlatan Milletvekilleri Akgöl ve Dudu, ziyaretlerimizde ülkenin politik rotasının ulusal çıkarlarımıza, dolayısıyla halkın yararına doğru dümen kırmaya ihtiyacı olduğunu, bu anlamda Cumhuriyet Halk Partisi olarak kendilerine ve ülkeye sahip çıkmalarını beklediklerini ifade ettiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz