Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Mesele Usül Değil, Mesele Esasla ılgili….

17 Ocak 2012 Salı, 09:35
Mesele Usül Değil, Mesele Esasla ılgili….

Mullaoğlu; “Mesele, törenlerin usulü ile ilgili değil, mesele esasla ilgilidir. Yani 19 Mayıs’ın bizatihi kendisiyle ilgilidir. Buradaki amaç, Halkımızın maneviyatını moral değerlerini ve kararlılığını topluca baskı altına almaktır.”CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, 19 Mayıs törenlerinin iptali kararı ile ilgili açıklamada, “AKP iktidarı tarafından, giderek artan bir biçimde, Türkiye’nin birliğini temsil eden sembollere karşı bilinçli bir saldırı kampanyası sürdürülmektedir. 19 Mayıs törenlerinin iptali kararı, bu bilinçli kampanyanın sadece bir parçasıdır. Bu karar, Türk Gençliğine emperyalizm karşısında direnme ilhamını ve cesaretini veren, milli mücadeleye ve Kuvay-i Milliye ruhuna yöneltilen bir saldırıdır.”dedi. Bu kararı alanların, bir süre önce “Aslında Milli mücadelenin yapılmamış, Kurtuluş Savaşı’nın ise kurmaca olduğunu” iddia edenlerle aynı kişiler olduğunu ifade eden Mullaoğlu, Bu kararı alanların akıl hocalarının, “Atatürkçülüğü” hakaret olarak kabul edenler ve Cumhuriyetin bütün sembollerine “Faşist” iftirasını atanlar olduğunu söyledi. 19 Mayıs törenlerinin iptalini, incir çekirdeğini doldurmayan ve gülünç mazeretlerle izaha kalkanların zerre kadar samimi olmadıklarını belirten Mullaoğlu, Törenlerin iptalinin usulle veya içerikle ilgili olmadığını, dayanıksız olan bu savunmayı dikkate almak, büyük oyunu gözden kaçır olduğunu kaydetti. Meselenin, törenlerin usulü ile ilgili olmadığını kaydeden Mullaoğlu; “Mesele esasla ilgilidir. Yani 19 Mayıs’ın bizatihi kendisiyle ilgilidir. Buradaki amaç, Halkımızın maneviyatını moral değerlerini ve kararlılığını topluca baskı altına almaktır. Buradaki amaç kendini çaresiz hisseden bu ülkenin ortak ruhunu oluşturan referanslardan uzaklaşmış, bağımsızlık ruhunu kaybetmiş, direnmeyen itiraz edemeyen, bir toplum yaratmaktır.”dedi.“Halkımızı Birlik Sembollerimize Sahip çıkmaya Davet Ediyoruz”AKP iktidarının 29 Ekim törenlerini iptal etmesinin ilk olmadığı gibi, 19 Mayıs törenlerinin iptalinin de son olmayacağının altını çizen Mullaoğlu açıklamasına şöyle devam etti; “Bu nedenle bütün halkımızın bize dayatılan asıl büyük resmi görmeye davet ediyoruz. Halkımızı birlik sembollerimize sahip çıkmaya bir olmaya ve baskıya direnmeye davet ediyoruz.  çok farklı fikirlerin bir arada bulunduğu ve Hatay’ın temel dokusuna yaraşır bir şekilde oluşturulan Antakya ınisiyatif gurubu gerçekten önemli bir görev ifa etmektedir.
 
 
 ınisiyatifin temel amacında; farklı fikirleri oluşturan bireylerin Hatay ve ülke ölçeğinde ortak bir dili yakalama iradesi yatmaktadır. Bu nedenle bu inisiyatif tarafımızdan önemsenmiş olup içerisinde yer almış bulunmaktayız. ınisiyatifi oluşturan farklı fikirlere sahip bireylerin düşüncelerine kesinlikle saygı duymaktayız.
 
 
 Ancak inisiyatifin Nasıl Bir Anayasa ıstiyoruz, şeklinde yaptığı açıklamada “ Anayasa da değiştirilemez hükümlere yer verilmemeli” ve “ Kemalizim dahil herhangi bir şahsiyete ideolojiye atıf yapılmamalıdır” açıklamaları bizim görüşlerimizi yansıtmamaktadır.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz