Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Memurlar SGK’ ya Dahil Oluyor…

24 Aralık 2009 Perşembe, 10:44
Memurlar SGK’ ya Dahil Oluyor…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ıl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, işçi ve esnaftan sonra devlet memurlarının da kurumları altına gireceğini ifade etti.
 
 
Camkurt, yazılı açıklamasında, yeni yılda sağlık giderleri için kamu kurumlarına ödenek verilmeyeceğini bildirdi.
 
 
Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ nın tek çatı altında toplanması projesi kapsamına devlet memurunun da dahil edileceğini belirten Camkurt “ışçi ve esnaftan sonra devlet memurları da kurumumuz altına giriyor. Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile milletvekilleri haricinde kalan devlet memurlarının ‘medula’ programı dahilinde aktivasyonlarının yapılma çalışmaları devam ediyor.
 
 
Kendilerine şifre verilen görevliler, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların ve bunların bakmakla yükümlü oldukları kişilerin sistem kayıtlarını kontrol ederek, aktivasyonlarını gerçekleştiriyor. Bu işlem 28 Aralık tarihine kadar sürecek” dedi. Camkurt, bu konuda aktivasyon işlemi yapmakla görevlendirilen kişilere büyük sorumluluk düştüğünü ifade ederek, kamu kurumlarında görevli olan personellerin bilgilendirilmesine yönelik toplantıların düzenleneceğini belirtti.
 
Gerekli doküman desteğinin sağlandığını, ıl Müdürlüğü bünyesinde bu işle ilgili birim oluşturduklarını ifade eden Camkurt “5510 sayılı Kanunun 4/C maddesi kapsamında olan devlet memurlarının yılbaşından sonra gittikleri hastanelerde sorun yaşamadan tedavi olabilmeleri için memurlar ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin bilgilerinin mutlaka sisteme doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde idari para cezası ve hukuki yaptırımlar söz konusu olacaktır. Hatay ılinde 33 bin 550 devlet memuru sisteme dahil edilecek olup, bu sayı bakmakla yükümlü olunan kişilerle birlikte 136 bin 616 kişiyi bulacak” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz