Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Memura hak ettiği zam verilmeli…

02 Eylül 2009 Çarşamba, 22:09
Memura hak ettiği zam verilmeli…

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL Hükümet`le sendikalar arasında devam eden toplu görüşmelerde Hükümet`in memura hak ettiği zam oranını vermesini istedi. Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL yaptığı yazılı açıklamada:’ Hükümet ile sendikalar arasında devam eden toplu görüşmelerde Hükümet`in memura hak ettiği zam oranını vermelidir.” dedi.
 
öZAL açıklamasında; memura yapılan zammın sadece memuru ilgilendirmediğini belirterek yapılan zam özellikle esnaf ve sanatkârı ve toplumun geri kalan kesimini de yakından ilgilendirmektedir dedi.
 
Esnafın ve sanatkârların gelir kaynakları arasında memurların da bulunduğunu ifade eden öZAL, sözlerini şöyle sürdürdü “Esnaf ve sanatkârlarımızın gelirleri memur, işçi, emekli ve çiftçi bulunuyor. Bu dört kesim sıkıntı içinde olursa biz esnaf ve sanatkâr direkt etkileniyoruz. Bundan dolayı ülke ekonomisinin çarklarının tam dönebilmesi; esnaf ve sanatkârın mutlu olabilmesi için memurun, işçinin, emeklinin, çiftçinin ekonomik anlamda güçlü olması gerekmektedir”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz