Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Memur Meydana ındi….

21 Aralık 2011 Çarşamba, 09:34
Memur Meydana ındi….

“Siz olmazsanız, biz olmazsak hayat olmaz bilinci ile sizlerden grevimize destek istiyoruz. Bugün çocuklarınızı okula göndermeyerek, işyerlerinizi açmayarak, hastane ve sağlık ocaklarına çocuk hasta ve acil dışında gitmeyerek, zorunlu olmadıkça devlet dairelerini kullanmayarak alanda yanımızda olarak bize destek vermenizi istiyoruz”
 
 
 
 
 
Erkal, bugün “Biz halkız, emekçiyiz, milyonlarız, bizi teslim alamazsın” demek için yaptıkları genel greve, esnaftan ve vatandaşlardan destek beklediklerini söyledi.
 
 
Bu ülkenin çocuklarına onurlu bir gelecek bırakmak istedikleri için greve gittiklerini belirten Eğitim Sen Hatay şube Başkanı ve KESK Dönem Sözcüsü Ayhan Erkal yazılı olarak yaptığı açıklamasında; “Siz olmazsanız, biz olmazsak hayat olmaz bilinci ile sizlerden grevimize destek istiyoruz.
 
 
 
 
 
 
 
 
Bugün çocuklarınızı okula göndermeyerek, işyerlerinizi açmayarak, hastane ve sağlık ocaklarına çocuk hasta ve acil dışında gitmeyerek, zorunlu olmadıkça devlet dairelerini kullanmayarak alanda yanımızda olarak bize destek vermenizi istiyoruz. ‘AKP saltanatına son vereceğiz, üreten biziz yönetende biz olacağız, haramilerin saltanatını yıkacağız’ sloganlarını bizlerle birlikte haykırmanızı istiyoruz.” Dedi.
 
ücretsiz sağlık, parasız eğitim istediklerini ve Hastane kapılarında para olmadığı için tedavisiz, eczane kuyruğunda da ilaçsız kalmak istemediklerini belirten Erkal; “Vergilerimizle hakir görünmek istemiyoruz. Verginin vergisini ödemek istemiyoruz. çiftçimizin işini onuruyla kimseye muhtaç olmadan sürdürebilmesini, Esnafımızın vadesi dolan senetleri ile hayatını zindana çevirmemesini, emeklimizin banka kuyruklarında kalp krizinden ölmemesini, 60’ından sonra ek iş aramamasını, öğrencimizin özgürce düşünüp gelişebilmesini, Hastamızın parasıyla rezil olmadan sağlığına kavuşmasını, ışsizimizin iş sahibi olmasını, çalışanımızın, işçimizin, memurumuzun onurlu bir yaşam sürecek ücret ve haklara sahip olmasını istiyoruz. Sizden bunlar için destek bekliyoruz” dedi.“RAKAMLARLA BıZLERı YANILTIYORLAR”
 
 
AKP’ye “Biz halkız, emekçiyiz, milyonlarız, bir avuç tefecinle, tüccarınla, yağmacınla bizi teslim alamazsın” demek için bugün genel grev yaptıklarını söyleyen Erkal, şu açıklamaları yaptı: “21 Aralık’ta hayatın akışını emeğin lehine bir nebze olsa dönüştürmek üzere grevdeyiz.
 
 
 ülke iflasın eşiğinde ancak rakamlarla bizleri yanıltıyorlar. Milli Hâsıla palavra. Fabrikaları, limanları, suyu, ırmağı, gölü, maden ocaklarını, yolu, telefonu, elektriği, satarak üretmeden sıcak para olarak adlandırdıkları üçkâğıt ekonomisi ile çarklarını döndürmeye çalışıyorlar. Ya sonra satacak bir şey kalmayınca. ışte bugün Padişahlığa öykünen AKP iktidarının, üretimi neredeyse bitirme noktasına getirerek ülkeyi sürüklediği yol bu.
 
 
Bu ülke az kriz yaşamadı, emekçiler, üretenler yani bu ülkenin asıl sahipleri olan bizler az bedel ödemedik. ıflas edenler, cinnet geçirip çoluk çocuğunu öldürenler, intihar edenler… ışte AKP iktidarı icraatlarıyla aynı şeyleri bu emekçi halka tekrar yaşatmak istiyor”“üLKE FELAKETE SüRüKLENıYOR”
 
 
AKP’nin ülkeyi felakete sürüklediğini söyleyen Erkal, “üretimin olmadığı yerde dış para ile memleketi satarak öte taraftan ekonomi için  “iyi, bakın milli gelir ne kadar”  yalanı ile bu ülkeyi yöneten AKP iktidarı kaçınılmaz bir son olarak tıkandığı yerde daha önceki iktidarlar gibi çareyi halka yüklenmekte arıyor.
 
 
Bunun için maaşımızı kısıyor, sağlığı paralı hale getiriyor, vergi üstüne vergi ekliyor, verginin dahi vergisini alıyor. Dur demek için alanlara inen biz emekçilere de faşizan politikalarla, baskılarla, tehditle, sürgünlerle, tutuklamalarla karşılık veriyor.Aynı AKP iktidarı Ekonomi tıkırında yalanı ile bu ülkenin dış borcunu 280 milyar dolara, dış ticaret açığını 70 milyar dolara çıkarmaktan geri durmuyor. Yani 70 milyar dolarlık üretmesi gerekir iken bu parayı üretmeden ülkeyi satarak dengeleme yoluna gidiyor. Yani borsa, hisse senedi, özelleştirme adını verdiğimiz üçkâğıt ekonomisi ile ülkeyi felakete sürüklüyor” dedi.
 
 
Erkal açıklamasının sonunda; “Bizler halktan ve haktan yana olmayan herkese ve her şeye muhalifiz. Ve sırf bu yüzden bugün genel başkanımız dâhil birçok arkadaşımız yargılanıyor, hüküm giyiyor. Hapishaneler dolup taşıyor ama yanlış anlaşılmasın hapishanelerde arsızlar, hırsızlar, tecavüzcüler yok.
 
 
 
Emekçiler, sendikacılar, gazeteciler, şairler, yazarlar, düşünürler, bilim adamları, avukatlar ve vekiller var. Düşündükleri ve düşündüklerini hak ve halk aşkına her tür bedeli göze alarak söyledikleri için hapisteler” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz