Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Mehmet Tekin etkinliği yarın…

21 Kasım 2014 Cuma, 11:08

Hatay Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Ali Parlak, büyük bir vefa örneği göstererek “50. sanat yılında Mehmet Tekin” konulu bir program tertiplediklerini söyledi.

Dün Antakya Gazeteciler Cemiyeti binasında etkinlikle ilgili basın açıklaması yapan Dernek Başkanı Ali Parlak, “Vefa, Asrımızın en tılsımlı ilacıdır” vurgusunu yaparak, “Teknolojinin baş döndüren hızı karşısında nemelazımcı, umursamaz ve vurdumduymaz bir toplum haline geldik. Dostluğu, muhabbeti ve ahde vefayı unuttuk.

Yanı başımızdaki değerli insanların bile değerini fark edemez olduk. Birçoğunun değerini öldükten sonra anladık. Hayatta iken kıymetini bilmediklerini öldükten sonra değer biçmeye başladık.

İşte bu nedenle Türk kültürüne katkıları ve Hatay’a verdiği hizmetlerden dolayı Mehmet Tekin hocamızı sağlığında hatırlamak ve hak ettiği değeri vermek adına, “50 Sanat yılında Mehmet Tekin” konulu bir program tertipledik” ifadesinde bulundu.

Ali Parlak, Kadriye Umaroğlu’nun sunumuyla gerçekleşecek programda Mehmet Tekin’in yakından tanıyan dostları, Prof. Dr. Fuat Odabaşıoğlu, Prof. Dr. Abdurrahman Yiğit, A.Vasi Köse, İsmet İpek, Kadir Aslan, Emin Can, Mehmet Ocaklı, Bülent Nakip, M. Adil Çetin, Erdal Altunlu, Fatma Ayparlar, Doç. Dr. Süleyman Hatipoğlu, Doç. Dr. Bülent Arı, Mehmet Toksoy, Hasan Avcı, Turgay Coşkun, Hasan Konç, Ali Parlak, Josej Naseh, Ömer Sayıl ve Seval Beyazgül yazı ve şiirleriyle Mehmet Tekin’i anlatacaklarını söyledi.

Ali Parlak Hatay Şairler Yazarlar Derneği olarak 22 Kasım 2014 Cumartesi günü yarın saat 14:00’te Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda Mehmet Tekin’le ilgili gerçekleştirecekleri etkinliğe tüm sanatseverleri beklediklerini de açıklamasında yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz