Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Mehmet Güleryüz Yeniden Başkan…

13 Nisan 2011 Çarşamba, 09:45
Mehmet Güleryüz Yeniden Başkan…

DıSK’e bağlı Genel-ış Sendikası 6. olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Başkanlığa Mehmet Güleryüz yeniden başkanlığı getirildi.
 
 
Güleryüz, Meclis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Genel-ış Sendikası Genel Sekreteri Kani Beko’nun yaptığı genel kurulda yaptığı konuşmada, emeğin kazanılmış haklarına yönelik ciddi saldırıların olduğunu, işsizliğin kitlesel boyutlara ulaştığını söyledi.
 
 
 Açlık sınırının altında belirlenen asgari ücretin daha da düşürülmesi amacı ile başta bölgesel asgari ücret uygulaması olmak üzere yeni araçların gündeme geldiğini ifade eden Güleryüz, şöyle devam etti: ”Torba yasası ile kamu emekçilerinin iş güvenceleri kaldırılmak istenmektedir. Ayrıca sürgün yasallaşmaktadır.
 
 
 
Torba yasasının 166. maddesiyle yaklaşık 50 bin belediye işçisine sürgün reva görülmüştür. ‘Norm kadro ihtiyaç fazlası’ denilerek belediyelerde çalışan işçilerin rızası alınmadan emniyet ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın taşra teşkilatlarına gönderilmesi istenmektedir. Emekçilerin kıdem tazminatının fona devredilerek yağmalanması, taşeronlaşmanın yaygınlaştırılması hükümetin gündeminde yerini korumaktadır.”
 
 
 
Güleryüz, 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek milletvekilliği seçimlerinde AK Parti hükümetine gereken cevabı vereceklerini de sözlerine ekledi.
 
 
Konuşmalardan sonra tek liste ile gidilen seçimlerde Mehmet Güleryüz yeniden başkanlığı getirildi. Sabit Yorgun, Fatma Dadük, Semih Berrak, Yusuf Berkyürek, Naci Yıkar, Engin Kör, ısmail Yıldız ve Gökhan Randa yönetim kurulu üyeliğine getirildiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz