Son Dakika
20 Eylül 2018 Perşembe

Medeniyetler Korosu’na Yardım…

18 Temmuz 2011 Pazartesi, 10:31
Medeniyetler Korosu’na Yardım…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, farklı din ve mezheplere mensup kişilerden oluşan ve kentte hoşgörüyü tüm dünyaya yansıtan Antakya Medeniyetler Korosu için Kültür ve Sanat Evi kurulacağını belirtti.
 
 
Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, imam, papaz, öğrenci, öğretmen, manifaturacı, ev hanımı, kuyumcu, ressam, mimar gibi farklı meslek gruplarından oluşan, değişik din ve mezheplere özgü eserleri büyük bir başarıyla seslendirerek, insanları sevgi, barış ve hoşgörüde buluşturan, bu yönüyle 2012 Nobel Barış ödülü’ne aday gösterilen 120 kişilik koronun, çalışmalarını rahatça yürütebileceği bir mekan oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.
 
 
Koro içi Kültür ve Sanat Evi oluşturacaklarını ifade eden Lekesiz, yeni mekanda, kenti ziyarete gelenlerin koronun çalışmalarını yerinde görebileceğini belirtti.
 
 
Kentin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlayan koronun bir mekana kavuşmasının Hatay’ın tanıtımına daha büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Lekesiz, bu kapsamda, ıl özel ıdare tarafından kiralanan Ulu Cami Mahallesi’nde bulunan 561 metre kare alana sahip binanın, restorasyon projesinin ihalesinin yapıldığını kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz