Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Meclis üyesi Kılıçlar yine ATSO’ya yüklendi…

04 Mayıs 2014 Pazar, 20:24
kılıçlar_asyagazetesi

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Üyesi ve Hatboru Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, geçtiğimiz hafta sonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi, ilimiz gündemi ile ilgili sohbetlerde bulundu.  Kılıçlar, çok sayıda işadamının da yer aldığı, Aşiyan Kır Bahçesi’nde düzenlenen etkinlikte, basın emekçilerini arada görmenin mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi.

 

ATSO seçimleri ve yeni yıl dolayısıyla uzun süre görüşemediklerini söyleyen Kılıçlar, ara sıra böyle buluşmaların önemine değindi ve “Her şey iş değil, her şey para değil, ara sıra görüşüp, fikir-görüş alışverişinde bulunmalıyız” önerisinde bulundu. Basınla buluşmasında ATSO yönetimini de eleştiren Kılıçlar, her ayın son Perşembe günleri toplanma kararı alındığını, ancak 8 aydan bu yana sadece bir defa toplanılabildiğini söyledi, ayrıca ATSO Meclisi’ne basın mensuplarının çağrılmamasının nedenlerini de sorguladı. Kılıçlar, ATSO Meclisinde basının da yer almasının olumlu olacağı görüşünü savundu.

 

HATBORU Yönetim Kurulu Başkanı sanayici işadamı Mehmet Kılıçlar geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen ATSO Genel Kurulu öncesi birlikte olduğu basın mensuplarıyla Aşiyan Tesislerinde bir kez daha bir araya geldi. HATBORU yönetim kadrosunun yanı sıra özel davetli isimlerin de katıldığı kahvaltılı toplantı da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularına da yanıt veren Mehmet Kılıçlar, gazetecilerden gelen sorular üzerine Antakya Ticaret Odası yönetim kurulunun çalışma anlayışı ele alındığında, Antakya ticaretine ve işadamlarına yön verme konusunda bir katkı sağladığı inancında olmadığını söyledi. Soruların yağmur gibi yağdığı toplantı da kısa ancak net yanıtlar vermeye çalışan aynı zamanda ATSO Meclis Üyesi Mehmet Kılıçlar, Oda yönetiminin üyelerinin ihtiyaçlarına yanıt vermekten uzak bir noktada bulunduğunu ileri sürdü.

 

MECLİS TOPLANTILARI DÜZENLİ OLMUYOR

 

Konuya ilişkin sorulara yanıt verirken temkinli davranmaya çalışan işadamı Kılıçlar, daha önce basın mensuplarının da Meclis toplantılarına davet edildiğini ancak yeni yönetimle birlikte bu davetin artık gerçekleşmediği yönündeki bir soruya ise, “Ben şahsen basın mensuplarının düzenlenen her Meclis Toplantısına katılım göstermelerini isterim. Bunu Başkan Sayın Hikmet Çinçin’e soracaksınız. Neden katılamıyorsunuz diye. Ancak şunu açık ifade edeyim ki; biz Meclis Üyeleri olarak ta toplantılara katılım gösteremiyoruz. Çünkü ayın hangi günü veya hangi saatinde yapılacağı bize toplantıya bir gün veya saatler kala bildiriliyor. Biz de Meclis Üyeleri olarak toplantıların birçoğuna böylelikle katılamıyoruz” dedi.

 

Meclis’te toplantının hangi gün ve hangi saatte yapılacağı ile ilgili karar alınmasına rağmen yönetimin alınan bu karara uymadığını ileri süren Kılıçlar, “Hepimiz işadamıyız. Kimimizin yurtdışı, kimimizin yurtiçi, kimimizin ise daha önce planlamış toplantıları, iş görüşmeleri oluyor. Bunun için Meclis Toplantılarının düzenleneceği gün ve saatin daha önce belirlenmesi gerektiğini söylüyoruz. Kendimizi daha önce ayarlayabilelim. Böyle de yaptık. Karar alındı ancak uyulmuyor. Dediğim gibi son gün mesaj yoluyla bildiriliyor” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz