Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Matkap: Ölümleri durdurun!..

11 Eylül 2013 Çarşamba, 15:39
Matkap: Ölümleri durdurun!..

Hatay Tabip Odası, önceki gece geç saatlerde Ahmet Atakan’ın yine bir gösteri sırasında ve yine polisin müdahalesi esnasında can verdiğini ifade etti.
 
Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap, imzalı açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
 
“Ahmet 22 yaşında, yaşadığı çevreye ve insanlara duyarlıydı anlaşılan. Başkası için çaba harcayan, kendisinden önce ölen Ali ısmail için, Abdullah için, Eşem için, Mehmet için, Medeni için ve onların aileleri için üzülen, bir şeyler yapmak çabasında olan bir kardeşimizdi.
 
Kentimizin yönetilme anlayışında ise bu süreçte ciddi farklılıklar gözlenmeye başlandı. ıdarecilerde ve özellikle polislerde temel insan haklarının kullanımına yönelik tahammülsüzlük gerilimi besler hale geldi. Defalarca Saray caddesinin ve Ulus Meydanının basın açıklamalarına kapatılmasının ortamı daha da gereceğini yetkililere ilettik. 
 
Polisin gösterilere müdahale ederken, sadece göstericileri güvenli şekilde dağıtmakla sınırlı olan görev kapsamlarının, artık kendilerinin cezalandırmak için müdahale ettiklerine tanıklık ettiğimizi de ilettik. Daima göstericilerin yaptıkları yanlışlar anlatıldı. Kim yanlış yapıyorsa yapsın, artık bu ölümleri durdurun. Devletin kocaman, büyük insanları, bakanlar, valiler, emniyet müdürleri size sesleniyoruz. 
 
Kuru bir başsağlığı mesajı değil sizden Ahmet’in ailesinin istediği. çıkın önce ama önce katillerin bulunacağına ve samimice bunun peşinde olacağınıza dair bu halkı inandırın. ölen bu 6 çocuğumuzun annelerine katillerini verin. Daha sonra bu kenti, Armutlu’yu, Cumhuriyet mahallesini, Samandağ’ı, Reyhanlı’yı geren, her türlü gösteriyi şiddetle bastırmaya çalışan, baskıcı, ölüm kusan yönetme konseptinizden vazgeçin.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz