Matkap AKP’yi Eleştirdi…

03 Şubat 2014 Pazartesi, 09:53
Matkap AKP’yi Eleştirdi…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan yardımcısı Nihat Matkap 17 Aralık operasyonu sonrasında yeni yolsuzlukların bulunduğunu da iddia etti.

CHP Defne ılçe Binası açılış törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap hükümeti eleştirdi ve şu iddialarda bulundu:
“Recep Tayyip Erdoğan’ın Mustafa Sarıgül ile uğraşması Başbakanın paniklediğini gösteriyor. ıstanbul çok önemli bir yer. Yapılan araştırmaların ilk başlarında CHP ve AKP başa baş giderken şimdi ise Mustafa Sarıgül’ün önde olduğu görülüyor. Sanıyorum ıstanbul ve Ankara’da ipi biz göğüsleyeceğiz.”

AKP Politikalarının da Halk ve Vatandaşlar tarafından dışlandığını belirten ve 17 Aralık’ta başlayan yolsuzluk operasyonunu değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, “Halk Bankası Genel Müdürünün evinde bu kadar paranın bulunmasının bir izahı yok. Emniyette yapılan değişiklikler bu Yolsuzlukların arkasının olduğunu gösteriyor. HSYK’yı yok etmek yargıyı yok etmek anlamına geliyor ” diye konuştu.

17 ve 24 Aralık günlerinin Türkiye siyaseti için önemli olduğuna vurgu yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, “Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet. Ve Bu devlet böyle kaçamak yollarla yönetilemez” eleştirisinde bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz