Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Maskeleri Elbet Düşecektir…

14 Nisan 2010 Çarşamba, 10:18
Maskeleri Elbet Düşecektir…

ADD Hatay şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kezban Kuran ve yönetim kurulu üyeleri dün Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenledikleri basın toplantısında son günlerde Ulu önder Atatürk’e yönelik olarak sistemli bir karalama kampanyası yürütüldüğünü dile getirdiler.
 
Başkan Kuran, Türk ulusunun tarihsel süreçte Mustafa Kemal’in önderliğinde emperyalizme ve karanlığa karşı verdiği mücadelenin büyük bir zaferle sonuçlandığını söyleyerek, “Bu zafere karşı; öç duygusuyla emperyalist ve gerici unsurların bir süre sonra başlattıkları karşı devrim süreci günümüzde palazlanarak yoluna devam etmektedir. çanakkale’de ve Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda boyun eğen emperyalizm, bu büyük zaferleri gölgelemek için sözde Ermeni soykırımı iddiasını günümüze kadar taşımayı marifetle yürütmektedir.
 
Düşmanın Ankara Polatlı yakınlarına kadar sokulmasını o tarihlerde heyecanla takip eden ıstanbul’daki işbirlikçi basın sözcülerinden en hararetlisi olan Ali Kemal, utanmazca, “Anadolu’da Mustafa Kemal öncülüğünde başlayan macera sona ermek üzere” diyebilmekteydi. Bugün Ali Kemal’lerin torunları köstebek yuvalarından çıkarak emperyalizme tarihi dersi veren bu büyük halk isyanını karalamak için ellerinden geleni yapmaktadırlar.Bugünlerde Sabah Gazetesi yazarı Emre Aköz’ ün  “ızmir’i Kim Yaktı“ başlığı ile yayınladığı makale; eskinin “Mütareke Basını”, yeninin “Yandaş Medyası”  tarafından geniş halk kitlelerinin kafalarını karıştırma aracı olarak kullanılmaktadır. Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızı bir soykırım savaşı, Cumhuriyet ve devrimleri Atatürk diktatörlüğü olarak göstermek için çaba harcayanlara, yeni bir malzeme bulunmuş görünmektedir.” dedi.
 
ıZMıR’ıN KURTULUşU DüşMANIN ANADOLU’DAN ATILMASINI GöSTERıR
“ızmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül 1922 tarihi, aynı zamanda düşmanın Anadolu’dan atılmasını da ifade etmektedir” diyen Başkan Kuran, “ızmir bu tarihi misyonu yanında, öteden beri Türkiye’nin Batı’ya en açık, en ileri fikirli ve yenilikleri en çabuk benimseyen, modern yaşamı beş bin yıldan beri keşfeden özelliklere sahip bulunmaktadır. ızmir’in bu özellikleri birilerini rahatsız etse de,”Gavur ızmir” olarak tanımlansa da, ızmir’in Kurtuluş Savaş’ında olduğu gibi bugün de değeri hiç eksilmeyecektir.” diye konuştu.
 
KURTULUş SAVAşIMIZ TERS YüZ EDıLMEYE çALIşILMAKTA
ADD Hatay şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kezban Kuran, emperyalizme karşı verilen mücadelenin saptırılmak istendiğine işaret ederek, “ızmir’i kimin yaktığı konusunda toplumu aydınlatma sorumluluğunu hisseden bir aydının hiç kuşkusuz yapacağı ilk şey bu konuda objektif kriterler ölçüsünde araştırma yapmış olan tarihçilerin görüşlerini yansıtmak olmalıdır. Sabah gazetesi yazarı Emre Aköz bunun yerine bir takım dedikoduları ve belgelere dayanmayan diyalogları göz önüne alarak olaya sözde açıklık getirmeye çalışmaktadır. Aslında burada yapılmak istenen Ulusal Kurtuluş Savaşımızı ters düz ederek, emperyalizme karşı verdiğimiz mücadeleyi saptırmaktan başka bir şey değildir.” görüşünü dile getirdi.
 
SAHTE AYDINLARIN MASKELERı ELBET DüşECEKTıR
ADD Hatay şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kezban Kuran, sahte aydınların elbet bir gün maskelerinin düşeceğini belirterek, “Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; son günlerde Ulusal Kurtuluş Savaşımıza ve onun önderi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı sistemli bir şekilde yürütülen karalama kampanyalarını şiddetle kınıyor, bu kampanyaları yürütenlerin karşısında dimdik ayakta olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Kendi kişisel çıkarlarını halkın çıkarları üzerinde gören sahte aydınların maskeleri elbet düşecektir.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz