Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Manzara Aynı

13 Ağustos 2012 Pazartesi, 10:17
Manzara Aynı

CHP Hatay Milletvekili Dudu “Yayladağı’ndaki manzara, Reyhanlı’dakinden çok farklı değil, Maalesef manzara çok vahim”
 
 
 
CHP Hatay Milletvekilleri Av. Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl ile CHP Hatay ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, CHP Hatay ıl Başkan Yardımcısı Hüseyin Doğan, CHP Yayladağı ılçe Başkanı Nevzat Konca Yayladağı sınır köylerinde incelemelerde bulunarak, vatandaşlarla görüştüler.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Suriye krizi ile gelişen olaylar konusunda Kışlak beldesi, Hisarcık köyü, Ulu yol köyü, Aslanlı yazı köyü, Yukarı ve aşağı pullu yazı köyleri,  Görentaş ve Güveççi köylerinde incelemelerde bulunduklarını dile getiren CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, Yapılan görüşmeler ve incelemelerin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Yayladağı’nda manzara, Reyhanlı’dakinden çok farklı değil, Maalesef  manzara çok vahim” dedi.
 
 
 
Güveççi karakolunu ziyaret ederek, yetkili komutanlardan bilgi aldıklarını kaydeden Dudu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yine gittiğimiz vatandaş ve köylülerden çeşitli bilgiler aldık. Biz sorularımızı sorduk, onlar yanıtladılar. üzülerek belirteyim Yayladağı’nda, Reyhanlı’dan farklı bir manzara söz konusu değil. 
 
 
 
Daha önce aldığımız duyumlar burada da, bakıyoruz ki gerçektir. 80 Yaşında bir kadın çok güzel anlatıyor. “Oğlum köyde aşağı yukarı bin tane Suriyeli var. 
 
 
 
Bunlar geçici olarak köyümüze yerleşti ve bunların bir bölümü geceleri Suriye’ye savaşmaya gidiyor. Sabahları geri geliyorlar.” Bana göre bu bilgiler doğrudur. Yine ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımız, muhtarlarımız, eski muhtarlarımız, onlardan da benzeri bilgilere ulaştık. Gözleri ile gördükleri olaylar var. 
 
 
 
Silahlarla giriş, çıkış yapan insanları görmüşler. Maalesef manzara çok vahim. En güzel sözü de aşağı pullu yazı köyündeki vatandaşımız söyledi. 
 
 
 
“Devlet bırakmış hududu ne desek boş” dedi. Ben de bu düşünceye sonuna kadar katılıyorum. Bunun altına imzamı atarım ve ben bir kez daha Sayın Başbakan ve hükümete buradan seslenmek istiyorum. Lütfen dost ve kardeş Suriye’den elinizi çekin, Suriye halkını kendi kaderini belirleme konusunda yalnız bırakalım. 
 
 
 
Onlar en doğru kararı verecektir. Bu gidişat doğru değildir. ülkemiz Bu güne kadar büyük ekonomik ve ticari zarar görmüştür. Biz yeter ki huzurumuz da kayıp olmasın. Vatandaşlarımızın isteği de budur. Vatandaş “biz aç kalsak da huzurumuz bozulmasın” diyor.”
 
 
 
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl de, sadece Sınır kapılarının değil, tüm sınır boyunun Suriyeli muhaliflere sonuna kadar açılmış durumda olduğunu belirterek, “Bir resmi olan durum var, bir de resmi olmayan durum var. 
 
 
 
Resmi olmayan durum ise Suriyeli muhaliflere sınırlar sonuna kadar açılmıştır.
 
 
 
 Bu arkadaşlar istediği gibi girip, çıkıyor, istediği gibi silah sirkülasyonu yapıyorlar, bundan da devletin haberi var. Olmaması mümkün değil. Hükümetin görmemezlikten duymazlıktan geldiğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz