Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Manisa Soma’da maden faciası…

13 Mayıs 2014 Salı, 21:14
son-dakika-2

Manisa’nın Soma İlçesi’ndeki Soma Holding’e ait olan kömür madeninde trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Soma kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı en az 200-300 işçinin madende mahsur kaldığını açıkladı.

 

Soma CHP ilçe Başkanı Murat Bayramoğlu, trafo patlaması meydana gelen madenden 30 işçinin kurtarıldığını, 4 işçinin ise hayatını kaybettiğini, 8 yaralının olduğu bildirdi. Soma’da maden ocağındaki yangın sonrası madenin içinde mahsur kalan işçiler çıkarılmaya çalışıyor…

 

MAHSUR İŞÇİLERİN YAKINLARI DEVLET HASTANESİNE AKIN ETTİ

 

Soma’da Soma Holding’e ait bir kömür ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda işçi mahsur kaldı. Ege Bölgesi’ndeki kömür işletmelerine ait bütün arama kurtarma ekipleri Soma’ya yönlendirildi.  Olay yerinde 20 bin civarında insanın bekleyişi sürüyor…(13/05/2014- saat:21:30)

 

KAYMAKAM ATÇI: 200-300 İŞÇİ MAHSUR KALDI

Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, ilçedeki özel bir madende elektrik trafosunda çıkan yangın sonucu madenin içinde bulunan 200-300 kadar işçinin mahsur kaldığını, hastaneye kaldırılan 10 işçiden üçünün hayatını kaybettiğini söyledi. Gazetecilere açıklama yapan Atçı, Eynez mevkiisinde özel bir şirketin işlettiği madenin elektrik trafosunun yanması sonrası duman nedeniyle madenin içindeki 200-300 işçinin mahsur kaldığını söyledi.

 

MADENDEN SAAT 21:00 İTİBARİYLE YARALILAR ÇIKARILIYOR…

Yaralılar Soma Devlet Hastanesi’ nde tedavi altına alındı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Erdoğan; “Mahsur kalan işçilerin kurtarılması için AFAT çalışmalar yürütüyor” dedi.

Başbakan Erdoğan, Soma’da meydana gelen maden kazasının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Haber Kameramanları Derneği’nin açılış etkinliğinde Mersin Soma’daki maden kazası ile ilgili konuştu. Başbakan Erdoğan, “Ocaktaki kardeşlerimizle ilgili çıkarma çalışmalarımız devam ediyor. Bir kısmı çıkarıldı, bir kısmı devam ediyor.

Ölen kardeşlerimin ailelerine sabırlar diliyorum. yaralıların ailelerine yine aynı şekilde sabırlar temenni ediyorum. Haberi alır almaz bölgedeki tüm birimlerimizle kurtarma çalışmalarımız başlatılmış durumda. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanım ve Balıkesir ile Manisa milletvekillerim yoldalar, bölgeye intikal ediyor.

AFAD başta olmak üzere, kömür işletmelerinin kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah önümüzdeki saatlerde daha net bilgiler ve gönlümüzü ferahlatacak bilgiler almayı umuyoruz.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz