Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Mahalle Sakinleri, Lütfü Savaşa Tepkili…

04 Eylül 2013 Çarşamba, 09:19
Mahalle Sakinleri, Lütfü Savaşa Tepkili…

Antakya’nın 75. yıl bulvarındaki atık suların, kanalizasyon yerine yağmur suyu kanallarına akıtılması mahalle sakinlerinin tepkilerine yol açtı.
 
Antakya Belediye Başkanı’nın 75. yıl bulvarındaki kanalizasyon sorununu bir türlü çözemediğini öne sürerek, ‘Geçtiğimiz yıl kanalizasyon şebekesinin patlamasıyla 75. yıl bulvarında sel gibi pis sular akmıştı. Bu pis suların kanalizasyona akıtılmasını beklerken, maalesef yağmur suyuna akıtıldığını gözlemledik’ ifadelerinde bulundular.
 
Mikrop uzmanı olduğunu belirten ve süreklim akademisyenliğiyle övünen Antakya Belediye Başkanı’na bu görüntüleri işaf ettiklerini belirten mahalle sakinleri, ‘ Mikrop uzmanı olan bir Belediye Başkanı pis suları kanalizasyon yerine yağmur suyu kanalına akıtır mı? Allah aşkına, Antakya’yı yönettiğini zanneden sayın Belediye Başkanı, 75. yıl bulvarında bir gitsin de görsün. Yağmur suyu kanallarından pis sular akıyor. Bu sular da odabaşı deresi üzerinden Asi Nehri’ne akıyor. Asi nehrinde ki pis kokularda bu pisliklerden kaynaklanıyor’ görüşünü dile getirdiler.

 
Pis suların yağmur suyu kanallarına akıtılmasından dolayı çevreyi pis kokuların sardığını iddialarında yer veren mahalle sakinleri, ‘Her şey apaçık ortada. Pis kokudan aylardan beri büyük bir rahatsızlık çekiyoruz. Sayın mikrop uzmanı belediye başkanı acaba bu görüntüler karşısında nasıl bir tavır takınacak veya kendini nasıl savunacak merak ediyoruz. Gitsin gözleriyle bir görsün. Bizler iftira etmiyoruz, gerçek dışı bir konuyu gündeme getirmiyoruz. Ortada akan pis sulardan duyduğumuz rahatsızlığı sayın Antakya Belediye Başkanı’na iletiyoruz’ açıklamasında bulundular.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz