Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Madımak ‘Çağımızın Kerbelası’dır

02 Temmuz 2012 Pazartesi, 19:35
Madımak ‘Çağımızın Kerbelası’dır

Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz Madımak çağımızın Kerbelasıdır dedi.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz; “Madımak Olayı, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilmiş olan Pir Sultan Abdal şenlikleri sırasında Madımak göstericiler tarafından yakılması ve 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının yanarak ya da dumandan boğularak hayatlarını kaybetmesi ile sonuçlanan olaylardır. Ayrıca dışarda toplanan göstericilerden de iki kişi hayatını kaybetmiştir. Bu olay çağımızın Kerbelasıdır. ölenleri rahmetle anıyor ve onların anılarını yaşatmak için Madımak Oteli utanç müzesine dönüştürülmesi gerekir.” dedi.
 
 
 
Basında çıkan Bazı Haberler ıçin Zorunlu Açıklama
 
 
 
Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz; çeşitli medya organlarında Has Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un Ak Partiye geçecek iddialarının bilgi deformazyonundan başka bir şey olmadığını ifade etti.
 
 
 
Altunöz; “Cumartesi Ankara’da ıl başkanları ve GıK toplantısında bu mesele konuşuldu.  Genel Başkanımız bu mesele hakkında hiçbir bilgisi olmamakla beraber, bu durum gün geçtikçe büyümekte olan Has Partinin seçmenini hakkında kafa karıştırmaya yönelik bir bilgi deformasyonu olarak değerlendiriyoruz.
 
 
 
Partimiz insanlık tarihinden bu yana adalet, özgürlük,  eşitlik ve hak olan her değerin temsilcisidir.  Partimizin ürettiği söz ve söylem toplumda karşılık bulmuştur. ürettiğimiz projeler ve çalışmalar iktidar partisinde bile karşılık bulmuştur. Bizim ürettiğimiz projeleri ve söylemleri kullanmaktadırlar.
 
 
 
Ak Parti kurullarında tartışılan bu konu aslında şuna işaret etmektedir. Has Parti gelecek seçimde halkımızın teveccüh edeceği bir partidir.  Genel başkanımız ve partimiz, gelecek olan bu Has Parti iktidarına hazırlanmaktadır. şu an işimiz çok daha zorlaşmıştır. Has parti üyeleri, teşkilatları, genel merkez kurulları ve genel başkanımız daha çok çalışmak zorundadır. Biz meseleyi öyle anlıyoruz ve buna uygun çalışıyoruz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz