Maçta Sürpriz Arayacağız..

26 Ocak 2012 Perşembe, 09:13
Maçta Sürpriz Arayacağız..

Deringöl, “Fenerbahçe Türkiye’nin ve Avrupa’nın en iyi takımlarından biri fakat bizde kaybetmek için değil kazanmak için sahaya çıkacağız. Fenerbahçe’yi kendi sahamızda yenerek hem taraftarımıza güzel bir maç izletmek hem de sürpriz yapmak istiyoruz” dedi. Antakya Belediye binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Homend Antakya Belediyesi Teknik Sorumlusu Levent Deringöl, bu hafta sahalarında oynayacakları Fenerbahçe maçını kazanarak sürpriz yapmak istediklerini söyledi.Taraftarlarına güzel bir maç izletmek istediklerini belirten Deringöl, iç sahada oynadığımız tüm maçlarda bizi büyük bir coşkuyla destekleyen muhteşem taraftarımıza güzel bir maç izlettirmek istiyoruz bunun için sahaya çıkacak, takım olarak kazanmak için ne gerekiyorsa elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu. Basın toplantısında kaybedilen Tarsus Belediyespor maçıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Deringöl, iki takımında mutlak galibiyet parolasıyla çıktığı karşılaşmada,  istediklerini sahaya daha iyi yansıtan tarafın Tarsus olduğunu ve maçı kaybettiklerini söyledi.Deringöl şöyle devam etti: “ kötü günümüzdeydik ve rakibe göre üstün olan yönlerimizi sahaya yansıtamadık. Bunun dışında kaybetmemizin en büyük nedenlerinden biride maçın oynandığı salonun ısıtmasında yaşanan problemdi. Salon çok soğuktu ve oyuncularımız maç sonunda bile hala ısınamamıştı. Birinci lig müsabakalarında olmaması gereken bir durumdu.”Genel Menajer Mahmut Denk de Fenerbahçe karşısında alınacak olası bir galibiyetin sadece Türkiye’de değil, tüm Avrupa’da da ses getireceğini ifade ederek, Fenerbahçe’nin dünyanın en iyi oyuncularını kadrosunda barındıran, Avrupa’nın en iyi üç kulübünden biri olduğunu ve onları yenmenin sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da büyük ses getireceğini söyledi.
 
şu anda Avrupa’da oynayan tüm takımlarımızın başarılı olduğuna değinen Denk, özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray’ın, Avrupa’nın en başarılı kulüpleri arasında yer aldığını, bu açıdan Fenerbahçe maçının, kendilerini gösterme adına bir vitrin maçı olacağını, ligde her takımın her takımı yenebileceğini ve kazanmak için mücadele edeceklerini dile getirdi.Tarsus maçını da değerlendiren Denk, tek uzunla sahaya çıkmanın dezavantajı ve dış atışlardaki düşük isabet oranı nedeniyle Tarsus maçını kaybettiklerini ifade ederek; “ her iki takımında kazanmak için çıktığı maçta, rakibe forvette sağladığımız üstünlüğü iyi kullanamadık. 23 de 3 gibi çok düşük bir dış atış ortalamasıyla oynadık. Kullandığımız atışlardan birkaç tanesini daha sayıya çevirebilsek maçı kazanmıştık.” Dedi.
 
 
Takımın pivot oyuncusu Laura Harper ise kazanmaları gereken bir maçta kaybettikleri için üzgün olduğunu belirterek; “Takıma yeni katılan arkadaşlarımızla uyum sağlayarak takım olmaya çalışıyoruz. Bahane uydurmaya çalışmıyorum, bahaneleri sevmem, kaybettik ve bu mağlubiyetten dersler çıkararak önümüze bakmalıyız” dedi.
 
 
Amerikan WNBA liginden transfer edilen ve Fenerbahçe maçında sahaya çıkması düşünülen Jennifer Lee Lacy’i ABD’den tanıdığını ifade eden Harper, Lacy’i amerika’dan tanıdığını, çok iyi bir oyuncu olduğunu ve gelişinin takıma büyük katkı sağlayacağını kaydetti.
 
 
 
 Gazetecilerden gelen bir soru üzerine Antakya’da olmaktan ve burada oynamaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Harper, ”Tafartarımızı ve burada oynamayı çok seviyorum. Keşke daha çok maç kazanıp taraftarımızı mutlu edebilsek. Türkiye liginin en muhteşem taraftarına sahibiz. Türkiye’deki diğer takımlarda oynayan arkadaşlarımla konuşuyorum onlar da buraya gelmekten çekiniyor. Gelecekte çok daha güçlü bir takım olacağımıza inanıyorum” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz