Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Maçta ‘mum söndü’ skandalı…

08 Şubat 2013 Cuma, 18:00
Maçta ‘mum söndü’ skandalı…

Antakya Nazım Koka Stadı’ nda oynanan futbol maçında maçı yöneten bir hakemin Samandağ sporlu Alevi bir futbolcuya sen top oynama git mum söndü oyna dediği iddia edildi.
 
Geçtiğimiz hafta içerisinde Antakya Nazım Koka Stadı’ nda oynanan futbol maçında maçı yöneten bir hakemin, Alevi olduğunu bildiği ve Samandağ Spor’ da oynayan bir futbolcuya “sen top oynama git mum söndü oyna” dediği ileri sürüldü. çok sayıda sporcu ve seyirci önünde meydana gelen olay futbol severler tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. 26 Ocak Cumartesi günü saat 14’ te Nazım Koka Stadı’nda şirincespor-Samandağspor maçında meydana gelen olaydan sonra maç aynı hakem tarafından 90+2 de iptal edildi. 
 
Play-off mücadelesi veren Samandağsporun maçı 3-0 galip bitirmesine rağmen maçın hakem tarafından iptal edilmesi Samandağspor’a karşı ırkçı bir tutum olarak algılandı. Maçı yöneten Hakem Abdullah çaparoğlu ile bazı futbolcular arasında tartışma yaşandığı ve hakemin, 6 futbolcuyu kendisini tekmeledikleri gerekçesi ile şikâyet ettiği ve futbolculara ceza verildiği ortaya çıktı.
 
örümcek kafalı hakem…
 
Herkesin gözü önünde cereyan eden olayda ırkçı söylemiyle kamuoyunun tepkisini çeken hakem Abdullah çaparoğlu’ nun ilgili birimler tarafında cezalandırılmasını isteyen çok sayıda futbol sevdalısı vatandaş haber merkezimize ulaşarak, ‘örümcek kafalı hakem mutlaka cezalandırılmalıdır’ dediler. 
 
Mozaik kente yakışmadı…
 
Yüzyıllardı Hatay’ da yaşanan kardeşlik ve birlikteliğe dinamit gibi düşen bu hadisenin üstünün kapatılmaması ve bilinçaltına yerleşen bu ve buna benzer Alevi düşmanlığının yetkililerce önüne geçilmesi istendi.
 
Gençlik ve Spor ıl Müdürlüğü Futbol ıl Tertip Kurulu Başkanlığı’na savunma veren futbolcular olayları bütün açıklığı ile anlattılar. Cezalı futbolcular yaptıkları yazılı savunmada “Biz 150 bin nüfuslu bir ilçenin spor kulübüyüz. Samandağ da yaşayan Alevi, Sünni, Hıristiyan, Ermeni, Türk, Arap herkesin kulübüyüz. 
 
Samandağspor herkesin kulubüdür…
 
Biz sevginin kardeşliğin barışın hoşgörünün kulübüyüz. Bizim içimizde kin ve nefret olmaz. Hassas bir memlekette yaşadığımızın bilincindeyiz. örümcek kafalı kin ve nefretle büyütülmüş bir hakemin düşünceleri uygulamaları ile bize ceza verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.” dediler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz