Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Livaneli, ıskenderun’u coşturdu…

08 Temmuz 2013 Pazartesi, 16:08
Livaneli, ıskenderun’u coşturdu…

Türkiye’nin en uygar, en medeni, en dayanışmacı, değişik kültürleri bir arada yaratabilen en barışçı, en hümanist insanları Hatay’da… Türkiye’nin alanında en ünlü Sanatçısı Zülfü Livaneli 31.Uluslararası ıskenderun Turizm ve Kültür Festivali’nde sahne aldı. Zülfü Livaneli kendisini dinlemeye gelen 20.000 kişiye hitabında “Türkiye’nin en uygar, en medeni, en dayanışmacı, değişik kültürleri bir arada yaratabilen en barışçı, en hümanist insanlarısınız” dedi.
Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen konseri, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek ve eşi Dr. ümran Civelek, protokol mensupları ve 20.000 civarında vatandaş dinledi.
 
        Sunuculuğunu Arzu Saygın’ın üstlendiği konserde, sanatçı Zülfü Livaneli alanı dolduran binlerce vatandaşa güzel bir konser verdi. Konserde, Sanatçı Zülfü Livaneli’nin solisti Burcu Sinem Uysal da güzel yorumuyla konsere renk kattı. ıskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, konseri bir süre vatandaşlarla birlikte izledi.
 
  Sanatçı Zülfü Livaneli’ne plaket ve çiçekle teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelini işaret ederek, “Sevgili hemşehrilerim 75 yıl önce bugün emperyalist işgalcilerden Hatay’ı kurtarmak üzere Mustafa Kemal’in askerleri girmişti. Her bayram bir mutluluk, bir zaferin taçlandırmasıdır. Biz her 5 Temmuz’da bu tacı başımıza takacağız” dedi.
 
  Bu tarihi günde, sanatçı Zülfü Livaneli’yle konserde beraber olunduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, “Cumhuriyetimize elele, kardeşçe, gönül gönüle sahip çıkacağız. Yaşasın ıskenderun, yaşasın Hatay, yaşasın Türkiye. Ne kadar büyüktür ki Mustafa Kemal son yüzyılların dâhisi nasıl bilmiş cumhuriyeti gençlere teslim etmiş. Yaşasın gençler ve kendini genç hissedenler. ıyi ki varsınız. ıyi eğlenceler, iyi akşamlar, bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.
 
  Alanı dolduran halka, “Sevgili dostlar, çok teşekkür ederim” sözleriyle seslenen Sanatçı Zülfü Livaneli , “Zaten bu bölgeye, Hatay’a, ıskenderun’a, Antakya’ya, Samandağ’ına, bu yörenin her tarafına geldiğimizde müşiş mutluluk içine düşüyorum. Bizler coşkuyla, akan ışık seli gibi gelmenizi bizi bu kadar candan bağrınıza basmanızı büyük bir minnetle, şükranla, teşekkürle karşılıyoruz. Sağolun dostlar, sağolun ıskenderun, sağolun Hatay. çünkü siz Türkiye’nin en uygar, en medeni, en dayanışmacı, değişik kültürleri bir arada yaratabilen en barışçı, en hümanist insanlarısınız ve sizlerle her zaman ben de gurur duydum. 
 
      Bu akşam buraya bizi davet ettiği için Belediye Başkanımız Dr. Yusuf H. Civelek’e teşekkür ediyorum. özel günde bir araya geldik. ıskenderun’un kurtuluşunun 75.yıldönümünde burada sizlerle olmak, kutlamak bizim için unutulmaz onur kaynağıdır. Tekrar kutlu olsun kurtuluş bayramınız” dedi.  Yerel sanatçı Güneyin incisi Emirhan’ın da sahne aldığı halk konserinde, kutlama mesajları da okundu. Konserde, havai fişek gösterileri renk kattı

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz