Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Letonyalılarden Civelek’e Ziyaret

29 Haziran 2012 Cuma, 19:16
Letonyalılarden Civelek’e Ziyaret

”Gençlerin şimdiki ve gelecekteki yaşamlarında spor aktivitelerinin rolü’ Comenius Projesi kapsamında, Letonya’dan gelen eğitimciler, ıskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’i makamında ziyaret etti.
 
 
 
AA 
 
 
 
Civelek, yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sosyal projelere her zaman destek olduklarını söyledi. 
 
 
 
ıletişimin, teknolojinin ve ulaşımın artmasına rağmen, insanların giderek yalnızlaştığını ifade eden Civelek, ”Eskiden çocuklar bir arada oynarken, şimdi komşu çocuklar bilgisayar başında birbiriyle mesajlaşıyor. Bu tür projeler kültürlerin kaynaşması adına büyük önem taşıyor”diye konuştu. 
 
 
 
Proje koordinatörü Sait Sinan Yıldırım ise, Letonya ve Türkiye arasındaki proje kapsamında, öğrencilerin spor alışkanlıklarını ortaya çıkarmaya ve spora teşvik etmeye çalıştıklarını kaydetti.
 
 
 
Letonya’nın Ogre kenti Belediye Başkan Yardımcısı Vita Puke de, eğitim, sağlık ve spordan sorumlu olduğunu belirterek, ”Bu tür projeler Türkiye ve Letonya arasında kültür alışverişine katkı sunuyor. Bundan dolayı çok sevinçliyim. Bu tür projeler diğer ülkelerde spor organizasyonlarının nasıl yapıldığı konusunda fikir veriyor ve yararlı oluyor” dedi. 
 
 
 
Konuşmaların ardından Civelek, Vita Puke’ye anı tabağı hediye etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz