Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Lekesiz’den anlamlı mesaj…

23 Temmuz 2009 Perşembe, 11:12
Lekesiz’den anlamlı mesaj…

     Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay davasının, Atatürk’ün direktifleri ile izlenen barışçı dış politikanın önemli bir sonucu olarak tarihteki yerini aldığını bildirdi.
 
       Lekesiz, Hatay’ın anavatana katılışının 70. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Misak-ı Milli sınırları içerisinde bulunmasına rağmen bir süre sınırların dışında kalan Hatay’ın onurlu mücadelesinin, ülke topraklarını paylaşmanın kesinlikle mümkün olmayacağının anlamlı bir ifadesi olduğunu belirtti.
 
    ”Kırk Asırlık Türk Yurdu Ecnebi Elinde Kalamaz” cevabının Hatay’da cevabını bulduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti: ”Hatay davası Yüce önder Atatürk’ün direktifleri ile izlenen barışçı dış politikanın önemli bir sonucu olarak tarihimizdeki yerini almıştır.
 
     Bugün de, Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde, kararlı ve güçlü adımlar atarak ulaştığı barış, huzur ve güven içinde hür yaşama ülküsünden asla vazgeçmeyecektir.
 
    Hatay’ın, anavatana katılışının 70. yıl dönümü kutlamasının gurur ve sevincini yaşadığımız bu anlamlı gün dolayısıyla, Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, merhum Tayfur Sökmen’i ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anar, vatandaşlarıma sevgi ve saygılarımı sunarım.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz